Vypadni, nemáš tu co dělat. Šéf běloruského fotbalu vyhoštěn z ČR

01.12.2021 14:20 | Zprávy

Předseda Běloruské fotbalové asociace Vladimir Bazanov, který v Česku doprovázel ženský národní tým, musí opustit naši vlast. Nařídila mu to česká policie, čas má do dnešního dne. S krokem policie vyjádřil pro Deník N souhlas i ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD). Podle jeho slov nemají v Česku podporovatelé Alexandra Lukašenka co pohledávat.

Vypadni, nemáš tu co dělat. Šéf běloruského fotbalu vyhoštěn z ČR
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Bazanov byl v Česku i se svou manželkou. Zadrženi byli v Moravskoslezském kraji kvůli podezření, že v republice nemá co pohledávat.

„Při pobytové kontrole bylo zjištěno, že nesplňují požadavky stanovené opatřením Ministerstva zdravotnictví v souvislosti s podmínkami vstupu do České republiky a byl jim udělen výjezdní příkaz do 1. prosince 2021,“ uvedla pro Deník N mluvčí policie Pavla Jiroušková. Bazanov s manželkou tak musí během dnešního dne opustit Česko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po raketě DANA další záhada. Kdo poslal 100 milionů?

19:45 Po raketě DANA další záhada. Kdo poslal 100 milionů?

Iniciativa Dárek pro Putina na síti X oznámila, že od neznámého dárce obdržela mimořádný příspěvek v…