Vyplulo na světlo, co o Ivaně Trumpové psala StB

02.12.2016 12:00

Donalda Trumpa si dnes všímají média po celém světě. V Česku se do hledáčku médií dostala i první miliardářova manželka Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, která projevila přání zakotvit v Praze jako americká velvyslankyně. Není to ovšem zdaleka poprvé, co se o tuto ženu někdo v Česku zajímá. Kdysi krásná modelka upoutala už pozornost komunistické státní bezpečnosti, která o Trumpové soudila, že není hamižná, protože jí od Trumpa stačil milion dolarů.

Vyplulo na světlo, co o Ivaně Trumpové psala StB
Foto: Repro foto ČT24
Popisek: Donald J. Trump při prvním projevu po zvolení prezidentem USA

Velvyslanec Spojených států v Česku Andrew Schapiro před časem naznačil, že počítá s ukončením svého politického angažmá v Praze. 45. prezident Donald Trump ho pravděpodobně odvolá a vyšle do Prahy nového velvyslance. Zájem o místo ve středu Evropy projevila i první manželka budoucího pána Bílého domu Ivana Trumpová, rozená Zelníčková. Jako velvyslankyni by ji uvítal i prezident Miloš Zeman.

Stojí přitom za pozornost, že současná česká média a prezident nejsou zdaleka první, kdo se o Ivanu Trumpovou zajímá. Zájem o kdysi krásnou modelku projevovala už komunistická Státní bezpečnost. Informace sděloval agentům i otec Ivany Trumpové-Zelníčkové Miloš Zelníček, jenž tak zřejmě přistoupil na obchod ve stylu: my vás pustíme za dcerou a vy nám dodáte informace.

O Trumpovi a Trumpové StB mimo jiné psala, že podepsali předsvatební smlouvu, v níž bylo řečeno, že si Donald Trump přeje tři děti a kdyby náhodou manželství vybouchlo, Trumpová měla dostat milion dolarů, s nímž mohla naložit podle svého uvážení.

Celou zprávu najdete zde.

„Vzal si Ivanu a ta mu povila dítě. Za tuto oběť obdržela slíbený melounek dolarů, a protože Ivana nebyla hamižná, investovala… do herny, kterou prodával soudruh, jemuž se nedařilo,“ lze se dočíst ve spisu StB. Informuje o tom server bulvárního deníku Blesk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …