Vyrazí Fridrichovou, Wollnera a Rosího? Budu rád. Pavel Černocký jde do finále. Už to vadí

18.03.2021 14:37

Členové Volebního výboru Poslanecké sněmovny vybrali 12 uchazečů na pozici radních České televize. Mezi nimi jsou jména jako Jefim Fištějn, šéf zbraňového spolku Pavel Černý nebo publicista Pavel Černocký. Novinář České televize Luboš Rosí upozornil na některé výroky Černockého. „Pořady jako Newsroom ČT24 anebo 168 hodin, to není zpravodajství, ale ideologická masírka a odporná manipulace,“ řekl Černocký. Rosí proti němu nasadil zákon.

Vyrazí Fridrichovou, Wollnera a Rosího? Budu rád. Pavel Černocký jde do finále. Už to vadí
Foto: archiv P. Černocký
Popisek: Pavel Černocký

V Radě České televize se za pár měsíců uvolní křesla čtyř radních. Na jejich místa by rádo usedlo více než 50 uchazečů. Každý z nich promluvil k poslancům a po pětiminutové prezentaci svých názorů ještě 10 minut odpovídal na jejich otázky. Volební výbor Sněmovny poté vybral 12 uchazečů do užšího výběru.

Členy výboru jsou poslanci Stanislav Berkovec, Petr Dolínek, Aleš Juchelka, Tomáš Martínek, Lubomír Španěl, Petr Bendl, Pavel Blažek, Petr Gazdík, Pavla Golasowská, Radek Holomčík, Tomáš Kohoutek, Martin Kolovratník, Barbora Kořanová, Marcela Melková, Patrik Nacher, Miloslav Rozner, Zbyněk Stanjura a Miloslava Vostrá.

Anketa

Uškodí ODS odchod Pavla Novotného?

4%
18%
hlasovalo: 9893 lidí

Podle informací serveru Lupa.cz poslanci a poslankyně vybrali bývalé manažery ČT Karla Nováka a Radka Žádníka, publicistu Pavla Černockého nebo předsedu Rady seniorů Zdeňka Pernese a publicistu Jefima Fištejna. Kandidát do Rady ČT za Federaci židovských obcí Michal Klíma, který dlouhodobě hájí současnou podobu zpravodajství a publicistiky ČT a vystupuje např. proti Xaveru Veselému a Haně Lipovské, nakonec výběrem poslanců Volebního výboru neprošel.

Dostatek hlasů dostal také střelecký instruktor a šéf spolku na legalizaci zbraní Pavel Černý. Ten si v létě 2020 stěžoval na Radě, že Česká televize použila ve vysílání jím pořízené záběry, aniž by to s ním napřed projednala. Z finální dvanáctky uchazečů, kterou předvybrali členové již zmíněného Volebního výboru Sněmovny, nakonec vybere čtyři vítěze, kteří do Rady ČT usednou.

Šéf České televize v oblasti Redakce plánování a analýz Luboš Rosí nelenil a výběr kandidátů do Rady ČT okomentoval. Považuje za zajímavé nejen to, koho členové volebního výboru mají v užším výběru na radní ČT – ale i to, koho navzdory velkým mediálním zkušenostem ani neposunuli dál. „Adam Černý, Michal Klíma, Jakub Končelík, Lída Rakušanová, Jaromír Volek,“ vyčetl novinář.

Následně sdílel fotku Pavla Černockého, kandidáta, kterého Volební výbor PSP doporučil. Černocký na ní má triko s nápisem Kreml v azbuce a držel v ruce revolver. „Těším se na dobu, kdy nové vedení televize vyrazí lidi jako Fridrichová, Šámal, Wollner a Rosí,“ citoval Rosí slova publicisty, která zazněla v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz. „Pořady jako Newsroom ČT24 anebo 168 hodin, to není zpravodajství, ale ideologická masírka a odporná manipulace,“ pokračoval Rosí ve výčtu toho, co Černocký řekl.

Před rokem Černocký řekl i to, že Česká televize má být zeštíhlena. „Ona se ovšem v posledních letech stala jakýmsi rodinným, nepotickým podnikem. Viz: Fridrich/Fridrichová, Šámal/Šamalová, Mathé/Mathé, Lutonský/Lutonský a tak dále. Šikovný šolich. Smrádek, ale teploučko. Kartágo musí být zničeno,“ uvedl pro náš list.

V twitterovém vlákně v této souvislosti citoval Rosí část Zákona o České televizi. „Poslanecká sněmovna člena Rady z funkce odvolá (...) narušil-li závažným způsobem důstojnost funkce člena Rady nebo dopustil-li se takového jednání, které zpochybňuje jeho nezávislost nebo nestrannost při výkonu funkce člena Rady,“ zní litera zákona. Co z toho však vyvozuje, ovšem nenapsal. Text nijak více nekomentoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

17:25 Kdyby to pacienti věděli, tak by byli smutní... Šmucler naložil politikům i diskutérům z internetu. Už je prý přesně zná

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler, vysokoškolský pedagog a mimo jiné také speciali…