Vyrazit Rusko z Rady OSN pro lidská práva. Navrhují USA

04.04.2022 14:27 | Zprávy

Spojené státy mají v plánu požádat valné shromáždění OSN o pozastavení členství Ruska v Radě pro lidská práva. „Účast Ruska v Radě pro lidská práva je fraška,“ uvedla americká velvyslankyně při OSN Linda Thomasová-Greenfieldová.

Vyrazit Rusko z Rady OSN pro lidská práva. Navrhují USA
Foto: Radim Panenka
Popisek: Sídlo OSN v New Yorku na Manhattanu

V souvislosti se zprávami o masakru civilistů v Buči, Irpini a Hostomelu v kyjevské oblasti budou Spojené státy žádat valné shromáždění OSN o pozastavení členství Ruska v Radě pro lidská práva.

„Účast Ruska v Radě pro lidská práva je fraška. A je špatná, proto se domníváme, že je načase, aby Valné shromáždění OSN hlasovalo o jejich odvolání,“ uvedla podle informací serveru Aljazeera.com Linda Thomas-Greenfieldová během návštěvy Bukurešti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Rozpad EU

Dobrý den, opravdu myslíte, že je rozpad EU pravděpodobný? Že si kapříci vypustí rybník, a že rozpad země jako třeba Francie nebo Německo dopustí? A vlastně je vůbec rozpad možná jinak, než že z EU většina států vystoupí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

18:20 Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

Že politické strany využívají v předvolební kampani celebrity, už asi nikoho nepřekvapí. SPOLU pomáh…