Vyšetřovatelé se znovu zajímají o Opencard. Teď jdou po nové smlouvě na provoz

17.11.2012 16:29

Protikorupční policie chce od pražského magistrátu další informace o kauze Opencard. Zejména je zajímají smluvní dokumenty mezi Prahou a společností Haguess. Letos na jaře totiž hlavní město s provozovatelem kartového systému uzavřela další smlouvu.

Vyšetřovatelé se znovu zajímají o Opencard. Teď jdou po nové smlouvě na provoz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobíjení karty Opencard
reklama

„Dnes jsme požádali Magistrát hlavního města Prahy o vydání některých dokumentů, které jsou pro nás důležité v rámci prověřování možné trestné činnosti, kterým se v současné době zabýváme,“ uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.  

Detektivové se zajímají především o smlouvu na technickou podporu systému. Podle ní může firma za dva roky získat až 57 milionů za základní podporu a 16 za rozšířenou. Na zakázku nebylo vypsáno výběrové řízení.

Radní pro informatiku Eva Vorlíčková však tvrdí, že nebyla jiná možnost. „Haguess je výhradním autorem řešení, nikdo jiný změny v softwaru provádět nemůže,“ upozorňuje. Smlouvu bylo podle ní třeba uzavřít kvůli tomu, aby magistrát mohl vyměňovat a prodlužovat již vydané karty. Firma totiž vlastní licence ke kartám a software, na kterém systém běží. „Kdybychom se nedohodli, museli bychom se vrátit k papírovým kuponům,“ konstatuje radní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

22:21 „Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

Sněmovní volební výbor bude příští úterý projednávat návrh Barbory Kořanové z hnutí ANO na odvolání …