Drahoše v druhém kole volby proti současnému prezidentu Miloši Zemanovi podpořila většina dosavadních protikandidátů včetně Marka Hilšera a Pavla Fischera. S nimi by se mohl potkat na podzim v senátních volbách. Drahoš se zatím o svém dalším postupu nerozhodl. „Zvažuji širší projekt, nejenom kandidaturu do Senátu, i když ta může být jeho součástí. Je to zatím ve fázi širších úvah,“ řekl ČTK.
Jeho společenské zapojení by podle něj vycházelo z témat, která v kampani považoval za důležitá. „Chtěl bych v tom nějakou formou pokračovat, ale ta forma je ještě věc rozvahy a debat,“ podotkl. Vyloučil založení politické strany, o kterém spekulovala média.
Drahoš nyní zjišťuje, jakou by mohl získat podporu od politických stran. Jednal se zástupci stran, které mu vyjádřily v prezidentské volbě podporu, tedy třeba STAN, lidovci či TOP 09. „Snažím se mluvit i s dalšími. Nechci se zaměřit jen na užší výseč, byť ty strany, které mě podpořily ve volbách, jsou v tomto směru nejaktivnější,“ poznamenal. Pokud by se pro kandidaturu do Senátu rozhodl, do politické strany by nevstupoval.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Změna Evropy
Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?
Další články z rubriky
18:30 Foltýn: Ukrajina nám kupuje čas. Neváhejme s jejím členstvím v EU
„Bezpečnost prostě neokecáte.“ Analytik Otakar Foltýn varuje před českým „strkáním hlavy do písku“ a…
- 17:13 Pravicová vlna v Británii. Ve volbách uspěl i patriot Lowe a jeho kontroverzní kandidát
- 16:46 Bojovali do krve za sudeťáky. Fiala prozradil, co si opozice slibovala od podpory sjezdu v Brně
- 10:30 Dobrý důvod, proč se Babiš Pavlovi neomluvil
- 9:16 „Velký bratr“ Chat Control je zpátky. Větší a hrozivější, varuje Žantovský
- 4:44 „Zvedal se žaludek.“ Skála popsal boj opozice za sudetské Němce


