Výsměch České televizi. Důvody: Kalousek a Moravec

18.10.2016 12:32

Server Literarky.cz se ve svých dvou komentářích věnoval zpravodajství České televize. Ať již informacím o předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, nebo vystupování moderátora Václava Moravce.

Výsměch České televizi. Důvody: Kalousek a Moravec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor OVM Václav Moravec

Komentátor Lubomír Man si ve svém prvním textu všímá skutečnosti, že až do minulého týdne snad nebylo dne, kdy by nám Česká televize neposkytla vystoupení Miroslava Kalouska. „Takže třeba cizinec bez znalosti rozvrstvení politických sil u nás, který by si představu o onom rozvrstvení chtěl udělat z toho, jak často se zástupci jednotlivých našich politických stran na monitorech českých televizorů objevují, by musel dojít k závěru, že právě strana tohoto na ČT tak frekventovaného muže je u nás nejen nejsilnější, ale určitě též strana s minimálně 50 procentní podporou našich občanů – čili strana obr,“ zmiňuje Man a přirovnává ji ke Korejské straně práce v Severní Koreji. „Právě proběhnuvší krajské volby tu sílu ukázaly: 3,40 %,“ dodal. 

Anketa

Kdybyste byli Miloš Zeman, na koho byste politicky spoléhali?

hlasovalo: 2672 lidí

Podle jeho slov by se tak politici strany ANO měli na obrazovkách ČT objevovat asi pět až šestkrát častěji a politici ČSSD čtyřikrát až pětkrát častěji. „Jelikož se ovšem přechod ušlechtilosti ČT ze slov do činů jejich redaktorů nedá očekávat, bude Kalousek i v čase budoucím kralovat na obrazovce ČT stejně bezkonkurenčně, jak na ní kraloval až dosud,“ myslí si Man a hledá příčinu, proč veřejnoprávní televize lpí právě na jeho osobě. 

A vzápětí si odpovídá. „Ve zpravodajské redakci ČT působí – samozřejmě v utajení – jistá levičácká a možná i trockistická skupina, která právě co nejčastějším uváděním Kalouska na obrazovku ČT sleduje cíl přivést pravicovou politiku u nás tzv. zu grund. Čili ji z naší politické mapy víceméně vymazat,“ zmínil Man. Závěrem však uvádí, že i když jde o ušlechtilou politiku, je to také duševní utrpení.

„Takže, pane Šámale, pane Mrzeno! Snažte se ty levičáky u vás dostat do lochu! A to co nejdřív. Držíme vám palec!“ uzavřel.

Původní text ZDE

Ve svém druhém textu se pak Man zamýšlí nad Moravcem. Podle jeho názoru buď nemá vtip, nebo smysl pro hru. Sám si myslí, že spíš je to ta druhá možnost. „Za prvé jsem si uvedeného kazu moderátorova nefér argumentování všiml už několikrát dřív, ale denitivní tečku za mým soudem udělalo až jeho sobotní moderování výsledku druhého kola voleb do Senátu,“ zmínil se Man.

Ten se domnívá, že Moravec měl radost z neúspěchu sociálního demokrata Zdeňka Škromacha. „Zvlášť když mu zřejmě okamžitě došlo, jak skvěle by se dal tento jen dílčí neúspěch využít pro boj ČT i pražské kavárny nejosudovější – totiž pro jejich boj proti prezidentovi Zemanovi,“ zmiňuje Man. Následně si všímá rozhovoru Moravce se Škromachem, kde je Škromach popotahován za lánskou schůzku v roce 2014.

„Ze zákona nestranné a objektivní ČT bylo na příkladu dvou neúspěšných a jednoho naopak úspěšného kandidáta ČSSD dáno národu na vědomí, že kdo se s prezidentem spolčí, špatně skončí. Takový byl Moravcův záměr, když si Škromacha do studia objednával, a téměř takový byl i závěr, který z předmětného rozhovoru Moravec–Škromach vyplynul,“ zmínil Man. Závěrem podotkl, že Moravec promluvil jako politický šejdíř. A to prý přesně v duchu politiky podniku, pro který pracuje.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…