Výsměch ODS: Ani tady, u Fialy doma. A zde ještě hůř

03.10.2020 16:41 | Zprávy

Dnes se Češi dozvědí, kdo bude vládnout v krajích a kdo bude mít šanci se dostat do Senátu. Komentářů je více než dost. Projevil se i hlavní komentátor Lidových novin Petr Kamberský. Podle něj se zvětšuje rozdíl mezi tím, jak volí Praha a Středočeský kraj, a jak volí zbytek republiky; současné volby bourají zažité polistopadové pořádky. A Jaroslav Plesl měl ironickou poznámku na Martina Kupku i Petra Fialu. Ve středních Čechách totiž ODS průběžně remizovala s ANO a na jižní Moravě zaostává za Piráty o přibližně 1,5 %. Ve středních Čechách nakonec občanští demokraté ,,babišovce" porážejí.

Výsměch ODS: Ani tady, u Fialy doma. A zde ještě hůř
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala byl hostem Partie na televizi Prima

Na průběžné výsledky voleb už reagoval komentátor Lidových novin Petr Kamberský. Jeho prvním dojmem je: „Propast mezi Prahou (spolu se středními Čechami) a ‚zbytkem světa‘ se rok od roku zvětšuje. V metropoli dostává Babiš na zadek čím dál víc, jinde zůstává ANO dominantní.“

K tomu měl ovšem poznámku ústavní právník Pavel Hasenkopf, že v Praze se volí pouze senátoři a ANO do nich nikoho nenominovala. Dodejme, že s podporou ANO kandiduje Miloslav Ludvík, podle současných čísel ovšem není favoritem.

Pozitivně hodnotil naopak krajské volby marketér Martin Jaroš. „Podle mě jsou výsledky docela dobrý... silný STAN... ANO moc hejtmanů nedá...,“ odhadl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kas

Nová vláda není jmenována

V tisku,kuloárech se objevují různá jména kandidátů na ministry. Který z těchto návrhů by byl pro Vás přijatelný ? děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brutálnost. Ani to neskrývají. Drsná slova o novinářích, kteří ničí Turka

21:33 Brutálnost. Ani to neskrývají. Drsná slova o novinářích, kteří ničí Turka

Andrej Babiš roztáčí kola pohánějící vyjednávání o nové vládě na plné obrátky. Někdejší hradní kancl…