Výsměch Pavlovi: Holubová jako smrtka na orloji. A i pro Svěráka se najde okno

18.03.2023 17:46 | Ze sítí

Prezident Petr Pavel a jeho podporovatelé se stali na internetu námětem mnoha parodii. S jednou takovou přišel Petr Jablonský v novém díle pravidelného pořadu To byl zase týden na youtubovém kanále Extra.cz. V něm imituje Pavlův inaugurační projev a oznamuje zajímavou novinku ohledně zřízení druhého pražského orloje na Pražském hradě, v jeho oknech se budou střídat Holubová, Dejdar a Svěrák.

Výsměch Pavlovi: Holubová jako smrtka na orloji. A i pro Svěráka se najde okno
Foto: Screen Youtube
Popisek: Petr Jablonský jako generál Pavel

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27205 lidí

Slavnostní inauguraci Petra Pavla si nenechaly ujít ani osobnosti uměleckého života. Radovali se hlavně umělci, Zdeněk Svěrák či Eva Holubová dokonce mávali davům z okna s takovým nadšením, že některá média jejich vystupování komentovala slovy „vypadají jako by to za prezidentský pár chtěli alespoň na pár týdnů vzít“ nebo „Eva Holubová mávala z okna jako královna“.

Tuto skutečnost imitátor Petr Jablonský, který se vžil do role prezidenta Petra Pavla, reflektoval slovy: „Já skutečně nerozumím některým výtkám vůči českým celebritám, které si užívaly své přítomnosti v hradním okně. Rád bych to ale uvedl na pravou míru, jednalo se o cvičení, tedy respektive o generálku,“ přibližuje.

Následně dodává, že tato generálka má co do činění s novým pražským orlojem: „Hodlám totiž na Pražském hradě, a to je novinka, zřídit druhý pražský orloj,“ pokračuje.  

Místo některých postav známých se Staroměstského orloje však mají nový orloj na Pražském hradě zdobit postavy největších příznivců Petr Pavla z řad celebrit: „Místo smrtky bude z okénka kynout Eva Holubová, místo kohouta Martin Dejdar, no a místo filozofa Zdeněk Svěrák...,“ dodává.

„Já myslím, že je to zajímavý nápad a takto se budou v oknech střídat každý čtvrtek a všem třem se tento nápad velmi libí. Což jste ostatně mohli vidět na této tzv. generálce,“ dodal k jejich přítomnosti v rámci inauguračního procesu.

Jablonský následně jako nový prezident Petr Pavel oznamuje, že zmíněna tři jména by také mohla zastávat funkci mluvčí Hradu. „Emoce Martiny Řehákové po mém zvolení byly popravdě za hranou, na funkci tiskového mluvčího se hlásí celá řada osobnosti, je to překvapení, ale namátkou třeba Eva Holubová, Martin Dejdar či dokonce - a to je velké překvapení - Zdeněk Svěrák,“ uvedl.

A k Dejdarovi dodal: „Obzvláště Martin Dejdar by se mi v této funkci opravdu líbil, neboť stál pevně za mou volbou, stejně tak pevně jako za volbou Miloše Zemana před deseti lety. Navíc by i bavil naši budoucnost, naše děti, když k nim bude hovořit hlasem Barta Simpsona,“ vtipkoval Jablonský na adresu prezidenta a jeho fanoušků.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vydírají vás. Ministr to tají.“ Cena vajec: Vše jinak

12:01 „Vydírají vás. Ministr to tají.“ Cena vajec: Vše jinak

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) podal další podnět antimonopolnímu úřadu, a to kvůli tom…