Vystrčil na Hrad? Nejste první, kdo se mě na to ptá...

04.09.2020 8:00

Cesta předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan se pomalu chýlí ke konci. V rozhovoru pro CNN Prima News prozradil, že výhružky ze strany Číny mu nejsou příjemné. Došlo i na jeho případnou kandidaturu na prezidenta.

Vystrčil na Hrad? Nejste první, kdo se mě na to ptá...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil
reklama

Miloš Vystrčil (ODS) ještě stále pobývá s devadesátičlennou delegací na ostrově Tchaj-wan. Čína s jeho cestou opakovaně vyjádřila hrubý nesouhlas. Zazněly i výhružky, že český politik zaplatí za svou cestu vysokou cenu. Čínský ministr zahraničí Wang I při návštěvě Berlína konstatoval, že Vystrčil překročil červenou čáru, kterou si stanovila komunistická země

Vystrčil se proti výrokům čínských komunistů opakovaně ohradil. Přiznal však také, že tento tlak vnímá a že mu rozhodně není příjemný. Na druhou stranu ho potěšila podpora, které se mu dostalo ze zahraničí, z Francie, z Německa či ze Slovenska i od části české veřejnosti. „Vidím, že lidé v České republice znají cenu svobody a věří tomu, že když někdo mluví v jiné zemi o svobodě, tak je to důležité,“ řekl.

Od moderátorky Marie Bastlové dostal také otázku, zda tato cesta na Tchaj-wan není vlastně není jakousi předehrou k případné kandidatuře na Hrad.

„Vy myslíte, že jsem si to všechno promyslel tak, abych to potom mohl odstartovat? Ne, není to tak,“ pravil Vystrčil. Jenže potom svou případnou prezidentskou kandidaturu přímo nevyloučil.

„Nejste první, kdo se mě na to ptá. Já říkám, nechme to nyní být, dělejme tu práci, kterou máme před sebou, snažme se ji udělat co možná nejlépe a poté, až to celé dopadne, zamysleme se nad tím, co a jak se stalo, proč se tak stalo, co je ještě potřeba udělat a pak budu třeba komentovat i tu vaši otázku, kterou jste mi položil,“ uzavřel své vystoupení Vystrčil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál střídá skandál, spustil Moravec. Pak Havlíčkovi předčítal, co píší lidé na sítích

14:11 Skandál střídá skandál, spustil Moravec. Pak Havlíčkovi předčítal, co píší lidé na sítích

V první hodině Otázek Václava Moravce ve studiu České televize se sešli vicepremiér za ANO Karel Hav…