Vystrčil si počte: Zahradil mluvil k Číně. Anglicky a úplně jinak

07.09.2020 7:58 | Zprávy

Český europoslanec, místopředseda Výboru pro mezinárodní obchod Evropského parlamentu (EP) a předseda EU-China Friendship Group v EP Jan Zahradil pro čínský státní zpravodajský server Xinhua zhodnotil probíhající mezinárodní veletrh obchodu se službami v Pekingu (CIFTIS) jakožto „pozitivní signál“ pro svět. Dle Zahradila to vypadá, že se Čína dostává z krize a právě její růst by mohl mít díky vzájemné spolupráci taktéž dobrý vliv na Evropu.

Vystrčil si počte: Zahradil mluvil k Číně. Anglicky a úplně jinak
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Zahradil poznamenal, že je pekingská akce podporována i skrze mezinárodní organizace, ať už se jedná například o Světovou obchodní organizaci či Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Jako prospěšný veletrh hodnotí zejména v rámci aktuální doby. „Vyšle to pozitivní signál do světa, že i přes určitý negativní dopad epidemie covidu-19 jsou státy jako Čína stále schopny pokračovat v cestě k hospodářskému oživení, mezinárodní spolupráci a zahraničnímu obchodu, zejména v oblasti služeb, což je velmi důležitá součást globální ekonomiky, zhodnotil pro zpravodajství Xinhua.

K novým statistikám ukazujícím důsledky koronavirových opatření europoslanec podotkl, že i přes negativitu některých čísel se zdá, že se Čína dostává z krize.

Čínský obchod se službami, podle údajů čínského ministerstva obchodu z přelomu měsíce, dosáhl od ledna do července objemu 2,62 bilionu juanů (asi 382,4 miliardy amerických dolarů), což je meziroční pokles o 15,2 procenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rak

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Jak nyní hodnotíte P.P.?

Dobrý den, zajímalo by mě, co říkáte na to, jak si vede teď po volbách váš nástupce, myslím hlavně z pohledu jednání o nové vládě? Chápete, že nechce jmenovat Turka nebo že chce po Babišovi, aby nejprve veřejně řekl, jak vyřeší svůj střet zájmů? Jednal byste stejně nebo jinak? Jak? Děkuji Hácha

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

16:23 Fiala se loučil: Jsem úspěšný na sítích, nemusím mít nějaké funkce

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS), který je aktuálně v demisi, má za sebou poslední řádné jednání. …