Vyvěsit, nebo sundat? V Moldavsku zuří boj o vlajku Evropské unie

27.12.2016 18:34

V Moldávii probíhá boj o evropskou vlajku. Nově zvolený proruský prezident Igor Dodon nechal vlajku EU odstranit od vstupu do prezidentské kanceláře. Stalo se tak během vánočních svátků. Liberálně smýšlející moldavští poslanci si toho však všimli a vlajku vrátili na místo. Informuje o tom server Politico.eu.

Vyvěsit, nebo sundat? V Moldavsku zuří boj o vlajku Evropské unie
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Moldavsko

Igor Dodon se nedávno stal moldavským prezidentem. Ve volební kampani sliboval odklon země od partnerství s Evropskou unií. Otevřeně prosazoval příklon k Ruské federaci. Během vánočních svátků nechal od prezidentské kanceláře odstranit vlajku evropské unie. Poslanci Liberální strany to však zaregistrovali a rozhodli se jednat. Vlajku Evropské unie vrátili tam, kam podle jejich názoru patří. Svůj čin následně prezentovali na sociální síti Facebook.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Předsedkyně Liberální strany Alina Zotea na sociální síti Facebook bez okolků prozradila, co si o počínání prezidenta myslí. Odstranění vlajky označila za nezákonné a protiústavní.

Moldavský prezident hraje v ústavním systému země spíše symbolickou roli „kladeče věnců“, ale Dodon naznačil, že se s touto pozicí nehodlá smířit, když otevřel otázku o vypsání referenda na téma přistoupení své země k Evropské unii. Počítá se s tím, že na počátku roku navštíví Ruskou federaci.

Moldávie je jednou z nejchudších zemí Evropy.

reklama

autor: mp

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

4:44 Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

„Najednou jsme viděli v Lidových novinách fotku, jak se usmívá na Eduarda Stehlíka a Petra Pavla s t…