Vyženeme migranty, volá spokojený politik AfD, který velebil Wehrmacht

24.09.2017 22:00 | Zprávy

Alternativa pro Německo (AfD) může slavit. Před čtyřmi roky získala tato strana jen necelých pět procent. Kritika eurozóny nestačila. O čtyři roky později však zažívá tato strana euforii. Téma odporu proti migrantům její výsledek posílilo nad úroveň třinácti procent. Politici AfD jsou si toho také jasně vědomi. A už těsně po uzavření volebních místností dávali najevo, že toto téma neopustí.

Vyženeme migranty, volá spokojený politik AfD, který velebil Wehrmacht
Foto: Václav Fiala
Popisek: Autobus AfD

„Domnívám se, že to, co prožíváme, není nic menšího než stranicko-politická revoluce. Téma migrantů budeme probírat. Je to téma, které bude rozhodovat o naší budoucnosti. Jasně také uchopíme otázku islamizace české společnosti. Té jasně říkáme ne,“ prohlásila europoslankyně Alternativy pro Německo Beatrix von Storch.

Podobná slova zaznívají také z úst dalších politiků AfD. „Poženeme je a vezmeme si svou zemi zpátky,“ komentoval odhady jeden z volebních lídrů strany, Alexander Gauland, na adresu migrantů. Jeho slova českým čtenářům přinesl server Lidovky.cz. Tyto názory rezonují především v někdejší komunistické části Německa, kde AfD získala až 21 procent. V západní části Německa strana dostala zhruba 11 procent.

Celý článek naleznete zde.

Sluší se také připomenout, že Gauland patří k těm politikům AfD, kteří nabízejí trochu jiný pohled na druhou světovou válku. Gauland před volbami prohlásil, že by Němci mohli být hrdí na to, co dokázali němečtí vojáci během dvou světových válek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…