Vyženeme migranty, volá spokojený politik AfD, který velebil Wehrmacht

24.09.2017 22:00

Alternativa pro Německo (AfD) může slavit. Před čtyřmi roky získala tato strana jen necelých pět procent. Kritika eurozóny nestačila. O čtyři roky později však zažívá tato strana euforii. Téma odporu proti migrantům její výsledek posílilo nad úroveň třinácti procent. Politici AfD jsou si toho také jasně vědomi. A už těsně po uzavření volebních místností dávali najevo, že toto téma neopustí.

Vyženeme migranty, volá spokojený politik AfD, který velebil Wehrmacht
Foto: Václav Fiala
Popisek: Autobus AfD
reklama

„Domnívám se, že to, co prožíváme, není nic menšího než stranicko-politická revoluce. Téma migrantů budeme probírat. Je to téma, které bude rozhodovat o naší budoucnosti. Jasně také uchopíme otázku islamizace české společnosti. Té jasně říkáme ne,“ prohlásila europoslankyně Alternativy pro Německo Beatrix von Storch.

Podobná slova zaznívají také z úst dalších politiků AfD. „Poženeme je a vezmeme si svou zemi zpátky,“ komentoval odhady jeden z volebních lídrů strany, Alexander Gauland, na adresu migrantů. Jeho slova českým čtenářům přinesl server Lidovky.cz. Tyto názory rezonují především v někdejší komunistické části Německa, kde AfD získala až 21 procent. V západní části Německa strana dostala zhruba 11 procent.

Celý článek naleznete zde.

Sluší se také připomenout, že Gauland patří k těm politikům AfD, kteří nabízejí trochu jiný pohled na druhou světovou válku. Gauland před volbami prohlásil, že by Němci mohli být hrdí na to, co dokázali němečtí vojáci během dvou světových válek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naléhavá prosba na Babiše. Vy to sám neuřídíte, varuje odborník

6:11 Naléhavá prosba na Babiše. Vy to sám neuřídíte, varuje odborník

Tomáš Šebek pracuje jako lékař v pražské Nemocnici na Františku, má však zkušenosti i z projektů nez…