Vzkaz pro Fialu. Nechovejte se jako Babiš. Svobodný Vondráček se opřel do premiéra

15.03.2022 15:12 | Ze sítí

Premiér a předseda ODS Petr Fiala hájí práci svého kabinetu a obhajuje kroky, které ministři podnikají v reakci na válku na Ukrajině. Jenže jeho slova o tom, že válka má za cíl rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti zvedli ze židle předsedu Svobodných Libora Vondráčka. Podle jeho slov to tak premiér buď nemyslel, nebo se chová jako jeho předchůdce Andrej Babiše.

Vzkaz pro Fialu. Nechovejte se jako Babiš. Svobodný Vondráček se opřel do premiéra
Foto: Archiv Libora Vondráčka
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

„Vláda v posledních dnech intenzivně řeší, jak reagovat na ekonomickou válku Vladimira Putina proti České republice a zemím EU. Tato válka má jediný cíl. Rozvrátit jednotu v ČR, rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti,“ napsal na Twitter před několika dny premiér Petr Fiala.

Na jeho slova reagoval předseda Svobodných Libor Vondráček, který odmítl to, aby se téma „Ukrajina“ stalo alibi pro všechny současné problémy. „Každý soudný člověk ví, že jediným cílem bojů na Ukrajině není jen rozvrat jednoty ČR či EU. Naše problémy tu byly před válkou a budou i po ní. Odmítám toto schovávání se za lidské neštěstí na Ukrajině,“ prohlásil Libor Vondráček.

„Ten tweet, tak jak je napsaný, vytváří vládě alibi, aby svedla všechny problémy ČR na Putina. To je naprostá neúcta ke všem skutečným obětem války. Podobně neuctivé mi připadalo, když Andrej Babiš šermoval s mrtvými v posledních letech pokaždé, když někdo poukázal na ekonomické problémy ČR,“ připomněl Vondráček s tím, že k našim problémům se musíme stavět čelem.

„A pokud to pan premiér myslel jinak, než jak je to napsáno, měl by používat platformy, kde není omezen počtem znaků, protože takto to vypadá jako prvotřídní alibismus,“ dodal předseda Svobodných.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Barbora Richterová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…