Weby prezidentských kandidátů Pavla a Zimy čelí hackerským útokům

13.01.2023 11:10 | Zprávy
autor: čtk

Volební weby prezidentských kandidátů Petra Pavla a Tomáše Zimy jsou od dnešního rána pod hackerským útokem. ČTK to sdělily jejich týmy. Pavlova mluvčí Eva Hromádková uvedla, že útok je podle provozovatele vedený z různých IP adres napříč Evropou. Doplnila, že podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) za útokem stojí ruská skupina NoName057. Vyjádření NÚKIB ČTK zjišťuje.

Weby prezidentských kandidátů Pavla a Zimy čelí hackerským útokům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Petr Pavel

„Volební web generála Pavla je od pátečních ranních hodin pod silným hackerským útokem, některým uživatelům se proto nenačítá. Podle provozovatele je tento útok veden z různých IP adres napříč Evropou,“ uvedla Hromádková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Co myslíte tou spravedlností?

,, Pláčete nad Ukrajinou? Nad Irákem? Nad Libyí? Nad Sýrií? Nad Venezuelou? Neplačte, spravedlnost si cestu najde.“ To jste napsal. Co myslíte tou spravedlností? A myslíte, že na válce ve válce je něco spravedlivé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

21:00 Ivan Hoffman: Po Íránu jsou na mušce Čína a Rusko

POHLED IVANA HOFFMANA „Íránem to neskončí,“ předvídá Ivan Hoffman. V komentáři pro ParlamentníListy.…