Weigl změnil názor, Zemanovi v začátcích pomůže

02.02.2013 20:46

Vedoucí prezidentské kanceláře Jiří Weigl nakonec zřejmě zůstane i s Milošem Zemanem. Dříve sice tvrdil, že odejde spolu s Václavem Klausem, podle nynějších informací ale prý zůstane i s novým prezidentem, než si najde náhradu.

Weigl změnil názor, Zemanovi v začátcích pomůže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

S informací přišel deník Právo od nejmenovaného zdroje z týmu Miloše Zemana. Jiří Weigl by tak s ním na Hradě zůstal do doby, než by za něj nový prezident našel náhradu. „Jiří Weigl přislíbil, že ihned neodejde a pomůže tak Miloši Zemanovi při jeho nástupu do pozice prezidenta republiky,“ uvedl zdroj.

Přitom původně Weigl hovořil jinak. "Weigl po 23 letech spolupráce s Václavem Klausem považuje za správné odejít se současným prezidentem," tlumočil jeho slova prezidentův mluvčí Radim Ochvat.

Zeman se ale již dříve vyjádřil, že by si současného šéfa prezidentské kanceláře rád ponechal, a to přestože byl Weigl dlouholetým Klausovým spolupracovníkem. Loni vyšlo najevo, že se navíc stal ředitelem obecně prospěšné společnosti Institut Václava Klause.

Podle slov člena Zemanova týmu se v současnosti neřeší, kdo by byl Weiglův nástupce. Sice se v kuloárech spekuluje o bývalém ministrovi zahraničí Janu Kohoutovi, bývalém šéfovi TV Óčko Jiřím Balvínovi nebo předsedovi Zemanovců Vratislavu Mynářovi, nic ale není potvrzeno.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: panTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …