Z Hájkova webu: Teleskopickými obušky pokojné soužití s Romy nezařídíte

23. 7. 2013 10:08

Občanské svobody, které jsou vedle naší státnosti nejcennějším politickým statkem občanů ČR, a za které mnozí obětovali dokonce své životy, jsou nyní podle iniciativy D.O.S.T. v ohrožení. Na webu Protiproud.cz publikovalo vedení iniciativy prohlášení, reagující na pochybné události v Českých Budějovicích.

Z Hájkova webu: Teleskopickými obušky pokojné soužití s Romy nezařídíte
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Michal Semín
reklama

Tam v posledních týdnech dochází k protestům proti přístupu k romské menšině a jejím problémům. Tyto protesty jsou policií rozháněni a demonstranti, prezentovaní jako „extremisté“, zatýkáni. „Nedávný policejní zásah proti demonstrantům v Českých Budějovicích byl podle našeho názoru zcela neadekvátní situaci, nepřiměřený, neetický a nepřijatelný,“ prohlašuje k tomu D.O.S.T.

Poprvé od Listopadu 1989 se prý můžeme setkat s podivnými policejními metodami, jako je bezdůvodné napadání kolemjdoucích občanů, nebo nasazení agentů provokatérů, kteří se pohybují mezi občany, verbálně je radikalizují, aby vzápětí přičinlivě začali z davu vytahovat vybrané jedince, kteří jsou následně seřezáni obuškem a zatčeni. Zveřejněné záběry z demonstrací údajně vyvolávají dokonce otázky, zda policisté nebyli nějakým způsobem stimulováni, neboť jejich chování je zcela neadekvátní.

Celý text ZDE

Nezbytné řešení problému soužití s minoritami, po kterém se již dlouho volá, je podle D.O.S.T. svazováno ideologií multikulturní společnosti, která vede k jednostrannosti ve vystupování politiků, komentátorů a lidskoprávních aktivistů. Trvalé obviňování české majority z rasismu vede k odmítání a rozčílení veřejnosti, která vede k událostem, jaké nastaly v Českých Budějovicích.

Reakce represivních složek na tyto částečně pochopitelné společenské tlaky je šokující, ale svým způsobem prý pochopitelná. Nelze prý přehlédnout, že k těmto událostem došlo na pozadí politických událostí, ve kterých hrají podstatnou roli nadstandardními vztahy propojené policejní a trestně činné orgány. Ty se za pomoci části médií etablují jako samostatné mocenské centrum. A nijak nevýznamné, D.O.S.T. připomíná výrok Václava Klause, že tyto orgány „mají potenci zlikvidovat celý politický systém“.

Podle iniciativy se proti takovému vývoji musí postavit politici, kterým leží na srdci svobodná budoucnost občanů, ale rovněž policisté, kteří nevnímají svou profesi jako politicky úkolované násilné komando. Pod tímto prohlášením je podepsaný předseda iniciativy D.O.S.T. Michal Semín a místopředseda Petr Bahník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…