Z**de, řekl pirát staršímu kolegovi a strčil do něj. Jde o hodně, i o Putina

14. 1. 2019 8:04

I u Pirátů to občas vře. O strkanici u kuchyňky píší Lidové noviny. Mělo k ní dojít mezi Giuseppem Maiellem, jenž se nedostal do Poslanecké sněmovny, ale byl lídrem zlínské kandidátky Pirátů, a místopředsedou strany Mikulášem Peksou. A šlo o to, kdo bude kandidovat v eurovolbách.

Z**de, řekl pirát staršímu kolegovi a strčil do něj. Jde o hodně, i o Putina
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Nazval mě z****m a vyhrožoval, že proti mně vyvolá ještě větší mediální peklo, než jakým jsem si loni prošel,“ uvedl Maiello na stranickém fóru. Ke konfliktu s Peksou mělo dojít 10. prosince 2018. A důvodem mělo být to, že Maiello měl podporovat jiného lídra eurokandidátky. 

Anketa

Byl Bohuslav Sobotka dobrý premiér?

4%
96%
hlasovalo: 6924 lidí

Peksa rozhovor s Maiellem nepopřel a uvedl, že jde mezi nimi dlouhodobě o odlišné pohledy na zahraniční politiku. Odmítl ale, že by Maiellovi vyhrožoval skandalizací, odmítl dále celou věc komentovat. 

Pro oba muže to nebyl první spor. Jeden již zažili v předvečer voleb v roce 2017, kdy neapolský rodák Maiello debatoval na besedě s komunistou Josefem Skálou či se zúčastnil akce komunistů na podporu obětí požáru v Oděse. „Je fakt těžký věřit, že nejsi agent tý italský odnože SSO," poznamenal tehdy Peksa na jeho adresu. Maiello se pak brání, že žádné sympatie k Putinovu Rusku nechová. „Vždy jsem směle obhajoval pirátský program,“ uvedl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…