Za Prahu 2 bude senátorem Michálek za Piráty nebo Křeček z ČSSD

13. 10. 2012 17:31

Na Praze 2 získal v prvním kole senátních voleb nejvíce hlasů Libor Michálek, který kandiduje za koalici České pirátské strany, lidovců a zelených. Do druhého kola s ním postupuje Stanislav Křeček za ČSSD.

Za Prahu 2 bude senátorem Michálek za Piráty nebo Křeček z ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Michálek se stal společným kandidátem Strany zelených, České pirátské strany a KDU-ČSL do senátních voleb

Ve druhém kole senátních voleb v Praze 2 se utkají Libor Michálek (za Piráty) a sociální demokrat Stanislav Křeček. Bývalý ředitel Státního fondu životního prostředí Michálek, kterého společně navrhli Piráti, lidovci a Strana zelených, dostal v prvním kole senátních voleb 24,31 procenta hlasů, nynějšího poslance Křečka si vybralo 17,82 procenta voličů. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Na třetím a čtvrtém místě skončili Zdeněk Zavřel za TOP 09 a Starosty a Milena Kozumplíková za ODS. Oba měli obdrželi lehce nad 14 procent hlasů.

Senátních voleb v Praze 2 se zúčastnilo 27,66 procenta voličů, což je výrazně méně než před šesti lety, kdy přišlo v prvním kole 39,88 procenta voličů. V roce 2006 se stala senátorkou Daniela Filipiová (ODS), která se ziskem zhruba 61,44 procenta porazila Taťanu Fischerovou (zelení). Filipiová dnes postoupila do druhého kola v jiném pražském obvodu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…