Za explozí v armádním areálu ve Vyškově byla neodborná manipulace

30.04.2018 14:00

Za loňskou explozi ve vojenském areálu ve vyškovských Dědicích mohla podle Jana Šmída z hlavního velitelství Vojenské policie neodborná manipulace s municí. Trestní stíhání ale vyšetřovatelé odložili, protože hlavní podezřelý při explozi zemřel, uvedl dnes server iRozhlas.cz

Za explozí v armádním areálu ve Vyškově byla neodborná manipulace
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Výbuch se ozval 19. září ráno v budově Jugo, která částečně slouží jako ubytovna, ale i pro administrativu. Exploze nastala ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách, které využívala Vojenská policie. Vyšetřování události už v den výbuchu převzala armáda, zabývala se jím Vojenská policie za dozoru státního zástupce.

Podle znaleckých posudků mohla za výbuch „neodborná manipulace s municí“. „Inspekční orgán Vojenské policie nadále prověřuje další okolnosti události,“ uvedl Šmíd. Doplnil, že Vojenská policie na pokyn krajského státního zástupce nebude incident dál komentovat.

Při výbuchu jeden vojenský policista zemřel, druhý utrpěl poranění oka, po operaci ležel na oční klinice. Jak už dříve uvedla Mladá fronta Dnes, za výbuch mohl sám voják, když se z granátu snažil vyrobit maketu. List loni v říjnu napsal, že třiačtyřicetiletý nadporučík byl nadšenec do munice a nefunkčních maket měl mnoho. „Přednášel o munici, zbraních a střelivu. Vždy studentům nosil na výuku makety granátů. Ukazoval jim, jak jsou konstruované. I v tomto případě se snažil zneškodnit granát a vyrobit z něj maketu pro svou výuku,“ popsal listu zdroj obeznámený s vyšetřováním případu. Informace, že by explodoval granát, ale Šmíd serveru iRozhlas.cz nepotvrdil.

Vojenská akademie ve Vyškově je vzdělávacím a výcvikovým zařízením Ministerstva obrany. V areálu jsou kromě poslucháren a učeben i trenažéry pro dělostřelectvo, tankové jednotky, mechanické jednotky a potápěče, haly vzdušných sil s trenažéry a s leteckou technikou a také sportoviště.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…