Za falešnými sms poslanců je skupina Ztohoven

06.06.2012 17:30

Falešné sms zprávy, které během včerejšího projevu Davida Ratha v Poslanecké sněmovně dostávali přítomní poslanci i novináři, má na svědomí kontroverzní umělecká skupina Ztohoven. Její členové to potvrdili České televizi

Za falešnými sms poslanců je skupina Ztohoven
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.

Ve zmíněných zprávách byla často zmiňována právě "potřeba morální reformy" a "nutnosti vzájemného odpouštění". Například text, který přišel šéfovi poslanců TOP 09/STAN Petru Gazdíkovi údajně od předsedy VV Radka Johna, nesl vzkaz: : "Ano! Udělal jsem spoustu chyb. Nikdo z nás však není bez viny. Odpusťme si vzájemné naschvály. Podávám vám svou ruku." I další zprávy obsahovaly přímé oslovení. "Máme nějaké bližší info k morální reformě?" zněl jiný ze zasílaných textů.

Skupina chce návrat důvěry a morálky

Zprávy chodily na mobily poslancům napříč politickým spektrem. Mezi odesílateli figurovali například premiér Petr Nečas, šéf poslanců občanských demokratů Zbyněk Stanjura nebo šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc. Skupina Ztohoven neušetřila ani prezidenta Václava Klause.

"Českou společnost svírá pocit zmaru a rostoucí nedůvěra v politické představitele. Netransparentnost hospodaření politických stran a vlády samotné, skandály, které jejich aktéři přehlíží, a setrváváním ve vrcholných funkcích se de fakto vysmívají svým voličům," zdůvodňují členové skupiny svou poslední akci. Členové skupiny říkají, že mezi paradoxy, na které chtějí upozornit, patří fakt, že paniku mezi poslanci způsobily zprávy "nabádající k lepšímu chování, slušnosti napříč politickým spektrem, navrácení morálky do politického rozhodování a hledání nových způsobů jednání oproštěných od zášti a předsudků".

Podle odborníků na telekomunikaci lze podobnou akci uskutečnit prostřednictvím internetové brány pro posílání SMS, která neověřuje identitu odesílatele. Těch je na internetu velké množství. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …