Za prezidentem Zemanem dnes zamíří kandidát na ministra práce Jurečka

03.12.2021 6:30 | Zprávy

Do Lán na setkání s prezidentem Milošem Zemanem zamíří dnes kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Hlavě státu by měl představit své plány v resortu. Šéf lidovců byl v předminulém volebním období ministrem zemědělství tehdejší Sobotkovy vlády.

Za prezidentem Zemanem dnes zamíří kandidát na ministra práce Jurečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Budoucí kabinet ve svém koaličním programu slibuje důchodovou reformu, pravidelnou valorizaci penzí a minimální mzdy či podporu částečných úvazků a dětských skupin. Počítá se zavedením víceletého financování sociálních služeb či s navyšováním příspěvku na péči. Zvážit chce valorizaci rodičovské a životního minima. Prosadit chce zákon o sociálním podnikání.

Zeman ze svého fondu podporuje klokánky pro děti v tísni. V minulosti se zajímal také o fungování hospiců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…