Zabili straníka Marine Le Penové. Chátra, utrousila předsedkyně

16. 5. 2016 6:00

I dnes je možné umřít pro politiku. A za všeobecné ignorance národních médií. Koncem dubna, na parkovišti v obci Tarbes, v regionu Languedoc-Roussilon-Midi-Pyrenées, zabila skupina lidí, vydávajících se podle některých svědectví za antifašisty, Luigiho Guardiera, mladého člena populistické Národní fronty (FN).

Zabili straníka Marine Le Penové. Chátra, utrousila předsedkyně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

Třiadvacetiletý Guardiero zemřel na následky poranění dne 4. května po několika dnech ve stavu „mozkové zástavy“. Zprávu přinesla pouze lokální média (ZDE a ZDE).

Za smrtí stojí zdivočelá chátra, říkají frontisté

Úmrtí vyvolalo sérii vyjádření, zejména od představitelů Národní fronty, za niž mladý nacionalista kandidoval v posledních francouzských volbách do departementů (něco jako naše kraje) – jako náhradník. Generální sekretář FN Nicolay Bay v tiskovém prohlášení uvedl, že mladý Luigi se stal „obětí zdivočení našeho národa“.

V okruhu rodinného prostředí, naležejícího k lokálním a národním patriotům (matka Luigiho kandidovala za FN v parlamentních volbách 2012) byl popisován jako veselý, sportovně založený mladík, jenž vážně uvažoval o vstupu do armády. Uvedl to jeho bratr Altiero. Matka v první reakci oznámila s bolestí: „Přestaňte nám brát naše děti!“

Marine Le Penová, předsedkyně FN, označila Guardieru za „oběť chátry“, lokální zastupitel za město Nice Philippe Vardon vidí za úmrtím aktivitu organizované bandy. O identitě útočníků se objevila v tisku spekulace, s níž přišel list Résistance républicaine, a to že za jejich činem mohla být Luigiho politická orientace znásobená patrně rovněž vlivem alkoholu.

Poslankyně Marion Maréchalová-Le Penová na svém twitterovém účtu píše o „smutku a hněvu“ a podobně jako její teta označuje ty, kteří napadli „mladého patriota“ za „chátru“. Vyšetřovatelé po sérii výslechů zatím obvinili jednoho ze skupiny útočníků, pětadvacetiletého mladíka z Gers bez uvedení bližší identity.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: .

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vytočená Charanzová bušila do Davida z SPD kvůli migraci. Ten potom vytáhl okupaci

15:15 Vytočená Charanzová bušila do Davida z SPD kvůli migraci. Ten potom vytáhl okupaci

Ještě před otevřením volebních uren uspořádala televize Nova poslední superdebatu kandidátů do EP ze…