Záchranáři by měli dostávat odstupné. Pracuje na tom Heger

11.09.2011 10:44

Ministr zdravotnictví Leoš Heger plánuje návrh, podle kterého by záchranáři dostávali odchodné. Heger v tom vidí veřejný slib, který musí splnit. Návrh pak bude předán ministerstvu práce a sociálních věcí.

Záchranáři by měli dostávat odstupné. Pracuje na tom Heger
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09)

Leoš Heger hodlá připravit návrh, podle kterého by zdravotníci dostávali určitý benefit za své služby. Učinil jsem něco jako veřejný slib, že to ministerstvo zdravotnictví zajistí," řekl ministr zdravotnictví pro server iDNES.cz.

Původně odchodné na poslední chvíli vypadlo ze zdravotní reformy. David Rath totiž protestoval, že tento pozměňovací návrh nenačetl poslanec Jiří Štětina z Věcí veřejných. Koalice tak nechtěla riskovat, že by opoziční ČSSD mohla napadnout zákon u soudu, a tak odchodné pozdržela.

Související: Rath zostra: Heger je Julínkův pošťák. A reformu upravují Pat a Mat

Heger však nyní prohlásil, že zákon sepíše a odešle na ministerstvo práce a sociálních věcí. To by je pak mělo zařadit mezi své zákony. Štětina také tento týden popisoval, že koalice odchodné plánuje spolu s dalšími výhodami, například výsluhovým příspěvkem. "Chceme postavit zdravotnické záchranáře na úroveň policistů nebo hasičů," zdůvodnil Štětina.

Heger si však není jistý, zda se podaří návrh připravit tak rychle, aby byl přijat ještě do konce tohoto roku. "Ale budeme se snažit to otevřít, protože zazněl veřejný slib na úrovni koalice, že se to zajistí," dodal ministr.

Čtěte:
Reformní zákony stav zdravotnictví nezlepší, myslí si odbory
Sobotka: Proč se zde věci mění na poslední chvíli. Že by reforma nebyla domyšlená?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

13:12 Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

Evropská komise podle europoslance TOP 09 Luďka Niedermayera přišla na to, jak se zbavit závislosti …