Žáci a senioři by měli od září jezdit ve středních Čechách zdarma

16. 8. 2018 12:43

Žáci, studenti a senioři nad 65 let by měli od září jezdit ve Středočeském kraji zdarma. Tato skupina bude mít od září ze zákona slevu 75 procent z jízdného, zbylých 25 procent zpětně proplatí na žádost Středočeský kraj, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Zprávu přinesla ČTK.

Žáci a senioři by měli od září jezdit ve středních Čechách zdarma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Ročně bude stát kraj sleva pro studenty a seniory asi 58 milionů korun. „Počítáme s tím, že tyto výdaje budou kompenzovány předpokládaným snížením příspěvku kraje na objednávanou veřejnou dopravu v souvislosti s rozhodnutím vlády o navýšení slev jízdného žákům, studentům a seniorům,“ řekla Jermanová.

Podle hejtmanky se bude sleva na jízdném proplácet zpětně. Studenti a senioři tak za cestování zaplatí 25 procent ceny jízdenky, následně vyplní speciální formulář, který bude například na webu kraje nebo na pokladnách dopravců. Vyplněný formulář se pak zašle elektronicky nebo poštou na krajský úřad, který peníze zpět proplatí.

Žadatelé musí být starší šesti let a mít bydliště na území kraje. Zároveň musí využívat předplacené jízdenky, například čtvrtletní nebo roční. Sídlo školy, kam studenti dojíždějí, může být i mimo Středočeský kraj, sleva se pak ale vztahuje pouze na cestu po Středočeském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…