Žádné zápalné láhve, jen světlice zapálila závěs. Aktivista z Kliniky vysvětloval víkendový útok na centrum

08.02.2016 19:04

Dobrovolník z komunitního centra Klinika Tomáš Polák v pondělní Kauze dne popsal, co se vlastně stalo o víkendu. Proč v centru, které dává jasně najevo, že je třeba pomáhat uprchlíkům. Padlo i jméno šéfa Bloku proti islámu Martina Konvičky. Nejednou byla zmíněna i policie, která prý za útokem rozhodně nestála.

Žádné zápalné láhve, jen světlice zapálila závěs. Aktivista z Kliniky vysvětloval víkendový útok na centrum
Foto: Radim Panenka
Popisek: Demonstrace Bloku proti islámu a hnutí Úsvit na Hradčanském náměstí

„My si myslíme, že ta situace v sobotu byla hodně nezvládnutá ze strany policie... Je pravda, že policie tam byla do pěti minut, ale to, že policisté nebyli schopni monitorovat skupinu třiceti maskovaných lidí,“ konstatoval v úvodu Polák. Do kavárny v centru Kliniky létaly světlice. „To možná byla dezinformace médií, tam nehořely zápalné láhve, ale světlice, které zapálily jeden závěs,“ prozradil host. Kromě světlic dovnitř vletěla také dýmovnice a několik dlažebních kostek.

Policie celý incident šetří, avšak Polák, jenž v centru Klinika pracuje jako dobrovolník, ale kromě toho také studuje a pracuje v jiném zaměstnání, si nemyslí, že by situaci zklidnilo větší množství policistů. Pracovníci centra Klinika prý mají sami zkušenosti např. s policisty pracujícími v utajení a nejsou to zkušenosti právě pozitivní.

Jde spíše o to, aby lidé odmítli xenofobii, radikalismus a postavili by se pozitivněji k přijímání uprchlíků. Jasně také konstatoval, že za útokem na Kliniku nestáli maskovaní policisté, ale neonacisté. Někteří z nich prý chodí fandit také na fotbal.

„My jsme se stali zástupným terčem pro lidi, jako je Martin Konvička a jeho Blok proti islámu,“ shrnul. To ale nic nemění na tom, že je třeba pomáhat lidem v nouzi, které žene z domovů válka či bída. Podle vlastních slov má pochopení i pro přirozený strach lidí, ale bojí se, aby se vše nezvrhlo v něco horšího.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

15:41 „Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

Vánoční trhy bez podmínek navzdory vládnímu zákazu a proti diskriminaci malých podnikatelů. Jiří Jan…