Žádnou vstřícnost, hůl do ruky. Zemanův muž se velmi drsně postavil proti přistěhovalcům

10.06.2015 10:51 | Zprávy

Jediný způsob, jak se vzepřít nařízení přijímat určitý počet uprchlíků, pokud projde Evropskou radou, je podat žalobu na Evropskou komisi u Evropského soudního dvora za porušení zásady subsidiarity. Na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz to uvedl senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba.

Žádnou vstřícnost, hůl do ruky. Zemanův muž se velmi drsně postavil proti přistěhovalcům
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Politik se svěřil i s tím, že od občana Českých Budějovic dostal otevřený dopis, kterým jej žádá o osobní angažovanost ve věci toho, že by naše země musela z nařízení Bruselu přijmout stanovený počet uprchlíků.

„Tento otevřený dopis podepsalo za pouhý týden více než 500 občanů ČR,“ podotkl Veleba. Podle jeho názoru se autorovi dopisu podařilo vyjádřit pocity lidí tváří v tvář migrační explozi, a proto z něj ocitoval mimo jiné i tuto pasáž: „Vítáme zahraniční obchodní partnery, investory, studenty i učitele, životní partnery, turisty, manažery. Naši dědové nám zanechali hůl na ty, kteří zneužívají české pohostinnosti, na ty, kteří nevědí, kdy je slušné odejít. Hůl na lidi, kteří berou ze společného a nic nedávají.“

Jakákoliv vstřícnost není na místě

Veleba k tomu dodal, že při cestách po svém senátním volebním obvodě zjistil překvapivou věc: „Že i obyčejní lidé vnímají nový velký problém, a tím je hrozba imigrantů. Je tedy jasné, že jde o fundamentální záležitost, a že v tomto případě jakákoliv vstřícnost není na místě,“ napsal Veleba. V pohybu jsou totiž miliony běženců a jejich cílem je Evropa.

Důsledky této apokalypsy by měly nést například Francie a Británie

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Půjdete do vlády, která nebudete chtít přijmout Euro?

V čem je pro nás obyčejné smrtelníky EURO ekonomicky výhodné? Je na tom třeba Slovensko, které ho má ekonomicky líp než bylo před jeho přijetím? Mě to teda nepřijde a nevím, co by mě jako pracujícímu člověku s podprůměrným platem, který má ale větší lidí v zemi, přineslo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil

18:37 Kdysi to odnesl Ransdorf, teď Petr Pavel. Legendární muž se vrátil

Děda Honza, kterého si veřejnost pamatuje z legendární reportáže ČT24 z roku 1999, znovu promluvil o…