Žádost komise k OKD o předvedení Bakaly už by měla být na policii

15.08.2018 13:31 | Zprávy

Žádost sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD o předvedení finančníka Zdeňka Bakaly by už měla být na policejním prezidiu. Novinářům to dnes řekl předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti). Komise se rozhodla požádat policii o tento krok, protože Bakala, který žije ve Švýcarsku, se před komisi odmítá dostavit, píše ČTK.

Žádost komise k OKD o předvedení Bakaly už by měla být na policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Policie však již v úterý uvedla, že může svědka předvést pouze v případě, že se nachází na území Česka.

Bakalova investiční skupina RPG Industries koupila v roce 2004 OKD od společnosti Karbon Invest krátce poté, co tato firma získala důlní společnost od státu.

„Včera (v úterý) jsem to podepisoval, v tuto chvíli už by to mělo být na policejním prezidiu,“ řekl Černohorský. Policie ČR již v úterý na Twitteru uvedla, že může svědka předvést pouze v případě, že se nachází na území Česka. „Předvedení svědka je z naší strany možné pouze na území ČR. Jinak je nutné předchozí rozhodnutí justičních orgánů,“ napsali bez dalších podrobností policisté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…