Zahradil: Bobošíková, ani to, co se kolem ní nakupilo, nejsou partnerem pro ODS

25.09.2013 21:56

To, co se nakupilo okolo paní Bobošíkové, nepovažuji za partnera ODS, řekl europoslanec ODS Jan Zahradil v rozhovoru pro server Českápozice.cz a zároveň rezolutně mluvil o tom, že ODS už si nemůže dovolit žádné další „Janoušky“.

Zahradil: Bobošíková, ani to, co se kolem ní nakupilo, nejsou partnerem pro ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil
reklama

Europoslanec za ODS Jan Zahradil mluvil se serverem Českápozice.cz už i o volbách do Evropského parlamentu. Na to, že Václav Klaus podpořil hnutí Hlavu vzhůru! Jany Bobošíkové, se však prý snaží zapomenout. „Chci si na Václava Klause uchovat dobré vzpomínky a chci si k němu zachovat nějaký respekt,“ řekl doslova. Pokud by měl Klaus spolupracovat s ODS ohledně voleb do EP, pak by to podle Zahradila musela být spolupráce s bývalým prezidentem a nikoli s lidmi, kteří se nyní shlukli okolo Jany Bobošíkové.

Důležitější však je podle Zahradila rozhodnout, zda má ODS vyslyšet hlasy o sjednocení pravice. „Hlavně je třeba si jasně říct, jestli ODS má na to – a jestli chce – jít do těch eurovoleb sama, nebo jestli má vyslyšet nějakou tu výzvu o takzvané integraci pravice,“ řekl Zahradil.

On sám soudí, že ODS je pořád ještě stranou, která má na to, aby tu značku držela. „Aby se neasociovala s nějakými okrajovými hnutími. To, co se nakupilo kolem paní Bobošíkové, a ani paní Bobošíkovou samotnou, nepovažuji za partnera ODS. V souvislosti s tímhle uskupením nemá význam mluvit o integraci pravice, stačí se podívat na ty kandidátní listiny a zjistíme, že to žádná skutečná pravice není,“ říká rezolutně Jan Zahradil.

Už žádné Janoušky

K příčinám, proč ODS ztrácí rok co rok voliče a nyní se i uvnitř zmítá v problémech, Zahradil serveru Českápozice.cz řekl: „Příčinou je, že ODS přestala být symbolizována jmény volených politiků, ale začala být symbolizována jmény, jako je Marek Dalík, Janoušek a podobní kmotři nebo šíbři nebo političtí podnikatelé. Ta terminologie mi je celkem jedno. Ale tohle je přece ta příčina, tam to dospělo, tohle byla ta tvář ODS,“ myslí si Zahradil.

Jan Zahradil však vidí značné změny k lepšímu a podporuje dění, které už mění obraz ODS. „A to, co se teď děje v Praze, je bolestný, klopýtavý a pomalý pokus se této nálepky zbavit. Já tomu samozřejmě fandím, myslím, že další Janoušky si prostě nemůžeme dovolit. Musíme dokázat, že s touhle politickou `kulturou` už nemáme nic společného, že tady nikdo nikoho ze zákulisí neřídí a neúkoluje, že nikdo neběhá po radnicích a nerozhoduje za primátora či za radu hlavního města o zakázkách. To je hlavní vzkaz toho, co se v Praze za uplynulé dva roky odehrálo a co kulminovalo v posledních měsících,“ míní o nastartovaných změnách v ODS europoslanec Zahradil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…