Zahradil chytil Novotného pod krkem: Tohle je za hranou. S Fialou už počítat nemůže

21.11.2020 16:58

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) zase jednou nedržel svou pusu zavřenou a vzbudil značný rozruch. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, protože jedním ze základních úkolů politika je komunikovat se spoluobčany. Jenže Novotný opět sáhl k užití sprostých slov, kvůli čemuž čelí kritice i ve vlastní straně. Tentokrát promlouvá europoslanec Jan Zahradil (ODS). Nahlédněte.

Zahradil chytil Novotného pod krkem: Tohle je za hranou. S Fialou už počítat nemůže
Foto: Repro Facebook
Popisek: Členové ODS Jan Zahradil a Pavel Novotný
reklama

Anketa

Chcete, aby Pavel Novotný byl na kandidátce ODS pro volby do Poslanecké sněmovny?

14%
86%
hlasovalo: 13598 lidí
V noci na pátek poslanci ANO, ODS, KSČM a SPD schválili snížení daní pro zaměstnance na 15 procent, a 23 procent pro občany s vysokými příjmy. Ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová varovala, že přijaté změny zatnou do státního rozpočtu sekeru v podobě dalších 130 miliard dluhů, s nimiž zatím rozpočet na příští rok nepočítá. I tak už ale schodek na příští rok bude činit 320 miliard.

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) kvůli tomu vypěnil. Ministryni Schillerovou nazval „ubohou ku*vičkou“ a přislíbil, že až se ODS změní ve vládní stranu, začne dávat věci do pořádku, jako by v prvé chvíli zapomněl, že ODS hlasovala o snížení daní v noci pátek společně s ANO a s SPD Tomia Okamury.

Jenže Novotný nezapomněl; jen dal najevo, že počínání jeho partajních kolegů v Poslanecké sněmovně ho „sere“.

A tady už se neudržel europoslanec za ODS Jan Zahradil a do Novotného se obul. To, jaký slovník Novotný používá, je podle europoslance tisíce mil za hranicí přijatelného vyjadřování.

V rozhovoru pro server Expres.cz Zahradil prohlásil, že na něj Novotný rád útočí, snad proto, aby si nahnal politické body. Čas od času si vybírá i další terče a posílá je „do prdele“.

Pavel Novotný, DiS.

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

„Pan starosta si asi všiml poměrně bohatého pohybu na mých sociálních sítích, takže se rozhodl použít osvědčený model ‚Iveta Bartošová‘ a trochu si nahnat sledovanost na mých sociálních bublinách, nicméně stejně tak to posloužilo i mně vice versa. Ovšem mám pocit, že teď už to vyčichlo a nikoho to nebaví,“ uvedl europoslanec.

Poté poznamenal, že jednou musí ze scény odejít každý politik, jen to asi není do těch míst, o kterých mluvívá Novotný.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

„Jistě všichni, kdo jsme v politice, z ní jednou odejdeme, i když asi ne ve směru naznačovaném panem starostou. Důležité je umět odejít včas a důstojně, tedy se štítem, a ne na něm,“ zdůraznil Zahradil s odvoláním na rčení z časů antického Řecka, kdy se od mužů vyžadovalo, aby se z bitev vraceli jako vítězové, nebo jako padlí nesení na štítech.

Nakonec Zahradil dodal, že s ohledem na to, jak se Novotný znovu a znovu v politice projevuje vulgárně, už pravděpodobně nemůže počítat s tím, že by předseda ODS Petr Fiala opět vyrazil za ním na návštěvu do Řeporyjí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

23:07 Toto patří k Rusku, předčítal Zaorálek ve sněmovně. Historik je v šoku: On je ministr kultury? Totální xenofobie

Dnes bylo ve Sněmovně opět parno. Projednával se mimo jiné bod informace vlády ke kauze Vrbětice. Mi…