Zahradil z ODS: Kdekdo straší Zemanem, Ruskem a KSČM. Já vidím větší hrozbu

21.08.2013 8:11

Europoslanec za ODS Jan Zahradil nesdílí obavy některých politiků a části veřejnosti, že prezident Miloš Zeman a jeho vláda v zemi nastolí autokratický režim bez ohledu na Ústavu. Diktátorské tendence by podle něj mohl mít spíše podnikatel s politickými ambicemi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Zahradil z ODS: Kdekdo straší Zemanem, Ruskem a KSČM. Já vidím větší hrozbu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil
reklama

"Kdekdo straší Zemanem, jeho tzv. 'diktátorskými' tendencemi, koketováním s komunisty, údajným příklonem k Rusku atd. Mne ale pro budoucnost mnohem víc než Zeman straší Babiš s tou svou armádou najatých 'žoldáků', kteří mu mají dávat tvář," napsal Zahradil na svůj profil na Facebooku.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Reaguje tak na Babišovu kampaň, v níž podnikatel na billboardech po celé republice představuje známé tváře, které pro svoje hnutí získal. Mezi nimi najdeme třeba novináře Martina Komárka, herce Martina Stropnického nebo profesora informatiky Jiřího Zlatušku. Tyto osobnosti, jak Babiš doufá, přitáhnou hlasy voličů.

Esenciální populismus

Europoslanec Zahradil ale Babišovo snažení odsuzuje, podle něj se chce jen zalíbit lidem. "Celé mi to připadá jako esenciální populismus á la Berlusconi nebo nějaká latinskoamerická země. Řídit stát jako firmu... Mám pocit, že jestli se někde otevírá cestička k autoritářskému režimu, tak je to tady," obává se Zahradil.

Co přesně napsal europoslanec Zahradil na svůj profil:

Kdekdo straší Zemanem, jeho tzv. "diktátorskými" tendencemi, koketováním s komunisty, údajným příklonem k Rusku atd. Mne ale pro budoucnost mnohem víc než Zeman straší Babiš s tou svou armádou najatých "žoldáků", kteří mu mají dávat tvář. Celé mi to připadá jako esenciální populismus á la Berlusconi nebo nějaká latinskoamerická země. Řídit stát jako firmu... Mám pocit, že jestli se někde otevírá cestička k autoritářskému režimu, tak je to tady.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

7:29 Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

Vypovědět Lisabonskou smlouvu a tím se zbavit diktátu z Bruselu. Takový návrh předložil Poslanecké s…