Zahraniční agentury si všímají sílících demonstrací v Česku

21.05.2019 23:00 | Zprávy
autor: nab

Dnešní další pražský protest proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti spojený s požadavky demise premiéra Andreje Babiše zaznamenaly zahraniční tiskové agentury. Některé uvádějí, že demonstrace jsou stále početnější, a americká AP píše, že místo dřívějšího Staroměstského náměstí tentokrát organizátoři zvolili pro akci mnohem větší Václavské náměstí.

Zahraniční agentury si všímají sílících demonstrací v Česku
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Pohled dolů

Ministr spravedlnosti má v Česku významnou kontrolu nad prokuraturou a protestující jsou znepokojeni, že nová ministryně byla jmenována do funkce krátce po dubnovém obvinění premiéra Andreje Babiše, píše AP. Upozorňuje, že Benešová jako poslankyně hlasovala proti žádosti policie, aby byl Babiš zbaven poslanecké imunity.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Natálie Vachatová

Hodně se teď o ní diskutuje. Je pravda, co se o ní píše? Že sympatizuje s Ruskem? A jestli ano, není pak naprostý paradox, že má prý na starost svobodu projevu? Jak jste k ní vlastně přišel? A budete s ní spolupracovat dál?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foltýn nasazoval na Vodičkův svaz. Dostal tvrdou odpověď

11:30 Foltýn nasazoval na Vodičkův svaz. Dostal tvrdou odpověď

Vodičkův Český svaz bojovníků za svobodu je znovu na scéně. Jana Černochová (ODS) v roli ministryně …