Zakázku na rekonstrukci posluchárny pražské psychiatrie získala firma, kterou řídí syn tamní vrchní sestry

18.12.2018 14:29

EXKLUZIVNĚ Firmu, která pro psychiatrickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice v Praze rekonstruovala posluchárnu, řídí syn tamní vrchní sestry Zuzany Fišarové. Firma Golden Base s. r. o. vznikla jen pár měsíců před realizací zakázky. Sídlo pak má na vyhlášené adrese v pražské Rybné ulici, kde mají své virtuální sídlo tisíce dalších firem. Fišarová navíc v minulosti pracovala jako jednatelka další z firem jediného společníka firmy Golden Base, podnikatele Michala Zimmermanna.

Zakázku na rekonstrukci posluchárny pražské psychiatrie získala firma, kterou řídí syn tamní vrchní sestry
Foto: PL
Popisek: Budova psychiatrické kliniky u pražského Karlova Náměstí
reklama

Tip na tento případ přišel do redakce serveru ParlamentníListy.cz od anonymního zdroje, pravděpodobně  od některého ze znepokojených pracovníků psychiatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice 1. lékařské fakulty v Praze.

Zdroj upozorňuje na možná zvláštní praktiky na tomto lékařském pracovišti v souvislosti se zakázkou na rekonstrukci psychiatrické posluchárny. Upozorňuje na skutečnosti, že společnost Golden Base s. r. o., která zakázku realizovala, je personálně spojena se synem tamní vrchní sestry Zuzany Fišarové: Jakub Fišar je totiž jejím jednatelem.

Syn sestry: jednatel ve firmě

Podle veřejně dostupných zdrojů na serveru hlídač státu je zakázka v hodnotě 75 951 korun. Zakázka proběhla bez výběrového řízení, což zákon u takovýchto objemů peněz umožňuje. Konkrétněji se pak týká dodání prezentační techniky do posluchárny psychiatrické kliniky.  

Firma Golden Base s. r. o. byla dle údajů v obchodním rejstříku zapsána 17. července 2018, ve stejný den vznikla i funkce statutárního orgánu, jednatele, kterou zastává Fišar.

Samotná společnost ovšem Fišarovi nepatří. Její základní kapitál ve výši jednoho tisíce korun totiž dodal jediný společník této firmy, vlastnící v ní stoprocentní obchodní podíl, podnikatel Michal Zimmermann. Zajímavé přitom je, že jednatelkou další ze Zimmermannových firem, společnosti AutoskloExpress s. r. o., byla donedávna právě i vrchní sestra Zuzana Fišarová, a to mezi srpnem 2014 a lednem 2018. Firma AutoskloExpress ovšem dle informací z registru Hlídače smluv s veřejnou ani státní sférou dosud neobchodovala.

Zimmermann dle databáze Hlídač smluv daroval 2. října 2018 částku 100 tisíc korun České straně sociálně demokratické. Ovšem jak rejstřík upozorňuje, může jít pouze o shodu jmen.

Sídlo na známé adrese

Golden Base s. r. o. byla zapsána letos v červenci, přičemž jednatel firmy Fišar má živnostenské oprávnění teprve od května 2018. Pozoruhodné je sídlo firmy. Společnost Golden Base dle veřejně dohledatelných zdrojů sídlí na adrese Rybná 716/24 na Starém městě v Praze.

Ovšem na této adrese sídlí téměř pět tisíc firem. Minulý rok se tato adresa objevila v článku na serveru Aktualne.cz věnovaném domům, na kterých sídlí nejvíce firem v Praze. V té době ovšem na této adrese sídlilo jen 3746 firem. Na internetu je k nalezení informace společnosti Simply Office, že si na této adrese lze zřídit tzv. virtuální sídlo firmy, a to již od 199 korun měsíčně.  

Na této adrese v Rybné ulici měla sídlo i druhá Zimmermanova firma, AutoskloExpress, ve které byla Fišarová určitou dobu jednatelkou. Zuzana Fišarová získala třetí místo v ocenění Sestra roku za rok 2017 odborného časopisu Zdravotnictví a medicína v kategorii management a vzdělávání.

„Všechny rozhodné informace týkající se této zakázky jsou dostupné prostřednictvím veřejného registru smluv, protože jsou obsaženy v dokumentech připojených u tohoto záznamu,“ sdělil ParlamentnímListům.cz přednosta psychiatrické kliniky Jiří Raboch. Modernizace technického vybavení je podle Rabocha jednou z dlouhodobých priorit kliniky. Na dotazy ohledně možných personálních rodinných vazeb ohledně firmy Golden Base s.r.o. a vrchní sestry ovšem přednosta neodpověděl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jok
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…