Zakladatel ODS kritizoval Babiše. Teď se prý začíná bát o své blízké

17.10.2015 15:03

Petr Havlík, jeden ze zakladatelů ODS a její bývalý manažer, který se dosud veřejně angažoval, se stahuje do soukromí. Důvodem je, že se kvůli výhrůžkám obává o sebe a o své blízké. Uvádí to v prohlášení, které zveřejnil server Svobodné fórum.

Zakladatel ODS kritizoval Babiše. Teď se prý začíná bát o své blízké
Foto: obcane.cz
Popisek: Petr Havlík

Havlík si večer 15. října při příchodu ke svému autu všiml, že z ráfku předního levého kola trčí zapíchnutá ulomená větev, na níž byl napíchnutý kousek papíru s červeným vykřičníkem. Když se pak raději jen opatrně rozjel, zjistil, že kolo uchází. „Zastavil jsem a bylo jasné, že plášť kola je naříznutý. Dojel jsem téměř po ráfku do garáže a došlo mi, že se stalo něco vážného. Druhý den mi bylo řečeno, že jsem měl štěstí, že to kolo ucházelo, neboť při plné rychlosti a pomalejším ucházení by to mělo fatální důsledky. Asi proto do toho ráfku někdo zapíchl tu větev jako varování,“ uvedl Havlík.

Celý text je ZDE

Z celé události se rozhodl vyvodit zásadní důsledky. Rozhodl se skoncovat s veškerými svými veřejnými aktivitami. A to včetně publikační činnosti. „Nechci a nemohu ohrožovat sebe a své blízké. Atmosféra mírně řečeno houstne. Integrita státu veškerá žádná. Z kritiků a oponentů se stávají nepřátelé a zrádci. Vracíme se do normalizačních půdorysů opírajících se o špiclování, vydírání, zastrašování a spoléhajících se na dva základní pilíře – strach a lež,“ napsal s tím, že se nadále chce věnovat jen své rodině, svému živobytí a pozitivním věcem ze svého mikrosvěta.

Server dodává, že Petr Havlík v poslední době na přednáškách detailně popisoval agresivní a tunelářské metody podnikání současného ministra financí Andreje Babiše, jehož je ostrým kritikem stejně jako oligarchické moci obecně.

Spoluzakladatel ODS Petr Havlík se s touto stranou rozešel poměrně brzy, již v roce 1993. V roce 2013 byl zakladatelem týmu Klausovavelezrada.cz ohledně amnestie prezidenta Václava Klause. Mimo jiné je členem výboru občanské iniciativy Vraťte nám stát a členem výboru platformy Svobodu médiím.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

8:30 „Mám radost! Na**rete spoustu lidí!“ Milion chvilek chystá akci a reakce jsou tu. Mnohdy plné hněvu

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá na úterní večer demonstraci v tak velkém rozsahu, že pod…