Zakladatel české pravice: Svět ovládli psychopati. Jestli se jim nepostavíme, zničí nás všechny

10.10.2015 13:39

Jeden ze zakladatelů české pravice Petr Havlík má za to, že svět ovládají psychopati. Počítá mezi ně i „politické spasitele“, kteří slibují, jak vše napraví, ale všechny nedostatky svádějí na své předchůdce. Titíž lidé oživují démony studené války a podněcují rasové, náboženské či jiné sváry.

Zakladatel české pravice: Svět ovládli psychopati. Jestli se jim nepostavíme, zničí nás všechny
Foto: obcane.cz
Popisek: Petr Havlík

Dnešní svět je skutečně ovládán psychopaty. Konkrétní osoby si v jednotlivých kulisách jistě dosadí každý z nás. A je to ještě horší. Náš svět je permanentním kolbištěm vzájemných střetů různě vlivných psychopatů. Jejich šarvátky a války determinují prostředí a společnost v lokálním i globálním měřítku. Svět je pro ně jen volný ring bez pravidel. Často si říkají, že čím hůře pro jiné, tím lépe pro ně. Marně čekáme, že se napraví, vyléčí, prozřou, že budou ctít a respektovat společné zájmy. Ne, žádného pokání či pokory se u těchto jedinců nedočkáme. To si jen strategicky občas vezmou oddechový čas a pak se zase vrátí k původní podobě,“ píše Havlík na svém blogu na Aktuálně.cz.

Celý text najdete zde

Psychopati zkrátka vyhledávají konflikty. Dají se navíc jen těžko poznat, mohou mít dokonce i dobré společenské postavení a vysokou funkci, mohou to být např. diktátoři.

Dá se to prý jistou cestou léčit. Lidé nemají mít klapky na očích a dobře se dívat kolem sebe. Jistá naděje je také v tom, že se psychopati požerou navzájem. Ani ono požírání nezůstane bez následků, ale je to podle Havlíka lepší, než kdyby se odehrála apokalypsa srovnatelná jen s pádem starověkého Říma. Psychopatům budeme nejlépe čelit společně, a to tím, že budeme rozvíjet vize a trvat na určitých hodnotách místo toho, abychom vše jen kritizovali a odmítali.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…