Zakladatel české pravice: Svět ovládli psychopati. Jestli se jim nepostavíme, zničí nás všechny

10.10.2015 13:39 | Zprávy
autor: mp

Jeden ze zakladatelů české pravice Petr Havlík má za to, že svět ovládají psychopati. Počítá mezi ně i „politické spasitele“, kteří slibují, jak vše napraví, ale všechny nedostatky svádějí na své předchůdce. Titíž lidé oživují démony studené války a podněcují rasové, náboženské či jiné sváry.

Zakladatel české pravice: Svět ovládli psychopati. Jestli se jim nepostavíme, zničí nás všechny
Foto: obcane.cz
Popisek: Petr Havlík

Dnešní svět je skutečně ovládán psychopaty. Konkrétní osoby si v jednotlivých kulisách jistě dosadí každý z nás. A je to ještě horší. Náš svět je permanentním kolbištěm vzájemných střetů různě vlivných psychopatů. Jejich šarvátky a války determinují prostředí a společnost v lokálním i globálním měřítku. Svět je pro ně jen volný ring bez pravidel. Často si říkají, že čím hůře pro jiné, tím lépe pro ně. Marně čekáme, že se napraví, vyléčí, prozřou, že budou ctít a respektovat společné zájmy. Ne, žádného pokání či pokory se u těchto jedinců nedočkáme. To si jen strategicky občas vezmou oddechový čas a pak se zase vrátí k původní podobě,“ píše Havlík na svém blogu na Aktuálně.cz.

Celý text najdete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…