Zámecký pán Berwid- Buquoy: Naši politici jen kradou pera a jezdí za komunisty. To jste si vážně mysleli, že dovedou vyřešit migrační krizi?

12.09.2015 13:42

Čeští politici kradou pera, jezdí na tajemné zájezdy do Číny i Moskvy a jejich poradci jsou ještě hloupější než námi zvolení politici sami. Není divu, že nám tito lidé ani v nejmenším neumějí říci, co je třeba dělat v migrační krizi. Tato tvrdá slova užívá historik Jan Berwid-Buquoy, který následně podal vlastní výklad k migrační krizi. Ani trochu přitom nešetří EU, Miloše Zemana a Václava Klause.

Zámecký pán Berwid- Buquoy: Naši politici jen kradou pera a jezdí za komunisty. To jste si vážně mysleli, že dovedou vyřešit migrační krizi?
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

Čeští politici se zabývají především stranickým intrikařením, a není divu, že toho o jiných věcech mnoho nevědí. „Garnitura onoho druhu nám nemůže ukazovat cestu k řešení, neboť pro to nemá ty nejmenší předpoklady. Občan tak zůstává naprosto sám a jaksi beznadějně opuštěn, neboť straničtí intrikáni s ním nepočítají. Na nic ho nepotřebují!“ udeřil Berwid-Buquoy ve svém blogu na Aktuálně.cz.

Historik se však rozhodl podat vlastní výklad ke zřejmě nejpalčivějšímu problému dneška. Připomíná, že po druhé světové válce se svět musel vypořádat s nejednou migrační vlnou, a to i bez EU. Ta tehdy neexistovala a stejně by nic nevyřešila, neboť je v tomto směru neschopná. Jedinou kompetentní organizací na řešení krize je OSN a její Úřad vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR). Ten v minulých letech rozděloval uprchlíky ze Sýrie či Afghánistánu do Turecka, Jordánska, Libanonu či Íránu. Protože jde o muslimské země a běženci se tam mohou aspoň trochu cítit jako doma.

Celý text najdete zde

Kdyby UNHCR posílal muslimské uprchlíky do České republiky či na Slovensko, v podstatě by je vystavoval vnitřnímu kulturnímu utrpení.

„Náš život se neřídí Koránem. Nikdo z nás, Evropanů, nemá arabštinu coby mateřský jazyk. Nechodíme v turbanech a ženy nejsou zahaleny do hábitů. Obřízky u chlapců a vyřezávání klitorisů u dívek jsou ve střední Evropě zakázány (např. těžké ublížení na zdraví § 145, trestního zákona ČR) atd. Pakliže přijmeme etnika tohoto druhu k trvalému pobytu u nás ve střední Evropě, buďto se budou snažit své „kulturní“ zvyky uplatňovat v našich životních podmínkách, nebo se zde budou cítit jako ve vězení bez mříží. Šlo by o jakýsi druh umírání zaživa...,“ podotýká autor.

My bychom měli přijímat křesťanské uprchlíky. Pokud chce EU přerozdělovat na starý kontinent muslimy, plete se prý do něčeho, čemu nerozumí. Jan Berwid-Buquoy tím ovšem nechce říci, že bychom měli jen nečinně přihlížet. EU by podle jeho názoru měla UNHCR podpořit finančně a stejně tak by měl vzniknout jakýsi nový Marshallův plán EU, určený pro pomoc rozvojovým zemím. Ze stejného fondu by měli jít peníze také na bránění Evropy před uprchlíky. Ti musejí vědět, že se jim bude žít lépe v zemích, které jim jsou kulturně bližší. „To by bylo ideální řešení současné migrační laviny, ale vykládejte to někomu, kdo krade propisovací tužky nebo si jezdí pro rady do komunistické Číny!“ zlobí se Jan Berwid-Buquoy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Shodí dnes ČSSD vládu? Máme jasnou a konkrétní odpověď

10:51 Shodí dnes ČSSD vládu? Máme jasnou a konkrétní odpověď

Položí dnes ČSSD vládu? Po jednání poslaneckého klubu strany to tak nevypadá, informoval Parlamentní…