Zaorálek: Karel Gott spojoval lidi. Učil nás žít spolu

02.10.2019 14:35

Karel Gott podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) především spojoval národ a učil lidi žít společně v dobrých vztazích. „Připadá mi důležité to říci, protože se mi zdá, že je to jeho hlavní tendence, spojovat lidi,“ řekl Zaorálek novinářům na mimořádné tiskové konferenci. Karel Gott by si podle Zaorálka zasloužil státní pohřeb a vše prý nasvědčuje tomu, že se tak stane.

Zaorálek: Karel Gott spojoval lidi. Učil nás žít spolu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Zaorálek na Gottovi vyzdvihoval zejména jeho vstřícnost k lidem. „Karel Gott byl velmi vstřícný člověk, který se choval hezky k lidem, jak může dosvědčit každý, kdo se s ním potkal,“ řekl ministr kultury a dodal, že Gott provázel celé generace a učil nás žít pospolu.

„Spojoval nás i v dobách, kdy to tady nebylo jednoduché. On sám mluvil o tom, že jeho ambice byla právě bavit lidi a tím činit život snazší,“ pokračoval Zaorálek a vzpomínal také na moment, kdy po revoluci v roce 1989 zpíval Gott českou hymnu s Karlem Krylem.

„Pamatuji se na porevoluční vystoupení Karla Gotta a Karla Kryla, které mi dnes připadá, že mělo být spojením toho, co bylo a toho, co nás čeká. A kde se zase ukázala Gottova vlastnost spojovat lidi,“ zopakoval ministr kultury.

Jako velkou zásluhu také Zaorálek vyzdvihl Gottovo renomé v zahraničí. „Karel Gott šířil dobré jméno České republiky po celém světě. Podával o nás pozitivní zprávu, možná málokdo udělal pro naši zemi tolik, jako on,“ hodnotil Zaorálek.

„On svým vlídným smiřovacím tónem charakterizoval naši zem v zahraničí. Proto si zaslouží největší pocty,“ řekl novinářům a dodal, že zanedlouho proběhnou jednání o státním pohřbu Karla Gotta. „Rodina by podle všeho s takovým pohřbem souhlasila,“ dodal.

„Budou kolem toho různé debaty, ale snad bychom se mohli shodnout na tom, že Karel Gott nás učil žít spolu,“ zopakoval svou hlavní myšlenku ministr kultury.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jmaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Z EU, kterou ovládli fanatici, je rozumné odejít. Máme plán B?

21:33 Ivan Hoffman: Z EU, kterou ovládli fanatici, je rozumné odejít. Máme plán B?

Z článku Ivana Davida o tom, jak Evropský parlament velkou většinou poslanců, včetně čtrnácti českýc…