Itálie od 1. července převezme předsednictví Evropské unie a zdá se, že kromě svých priorit, kterými jsou například ekonomické otázky nebo problém s přílivem nelegálních uprchlíků, bude muset řešit právě obsazování vrcholných evropských funkcí. Velká debata se v současnosti vede zejména o vhodném kandidátovi na post předsedy Evropské komise. Evropská lidová strana (EPP), která zvítězila v nedávných volbách do Evropského parlamentu, na něj navrhla lucemburského expremiéra Jeana-Clauda Junckera, toho ale ostře odmítá Británie. Výhrady mají i další země.
Italské záměry
„Podporujeme priority italského předsednictví. V podstatě se shodují s našimi, ať jde o podporu ekonomického růstu a vytváření pracovních míst či budování vnitřního trhu," uvedl Zaorálek, který se v Římě setkal také se státním tajemníkem pro Evropskou unii Sandrem Gozim.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
Jak by se mohlo SPOLU udržet u moci? Jiří Pospíšil z TOP 09 v rozhovoru pro Deník.cz naznačil, že ce…
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce