Západ je vystrašený. Musíme vystrašit Putina, řekl českým novinám známý publicista Lucas

24.03.2014 7:41

Ruský prezident Putin je přesvědčen, že Západ je slabý a neschopný mu vzdorovat. V rozhovoru pro MF Dnes to říká publicista Edward Lucas. Unie by podle něj nyní měla Ukrajinu k sobě co nejvíce přiblížit a Amerika by zase měla vystrašit Putina.

Západ je vystrašený. Musíme vystrašit Putina, řekl českým novinám známý publicista Lucas
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Edward Lucas je expert na východní Evropu a nynější vývoj na Ukrajině předvídal ve své knize. V ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi vidí spíše „nestvůru“ s minulostí agenta KGB s vazbami na organizovaný zločin. Nyní je podle Lucase možné, že Putin se bude nepěkně projevovat i nadále, a to i vůči Ukrajině.

Putin se prý bude snažit Ukrajinu dále destabilizovat. „Učinit život jejích obyvatel mizerným. Tak, aby nakonec tito dali přednost stabilitě pod ruskou nadvládou. Aby měli pocit, že je Putin zachránil,“ odhaduje další Putinovu snahu Lucas.

Mluvení namísto jednání

V rozhovoru pro MF Dnes korespondent časopisu The Economist Lucas uvedl, že Evropská unie by k sobě nyní měla co nejvíce přiblížit Ukrajinu. Spojené státy by prý zase mohly odradit Rusko od jeho současného kurzu. „Vystrašit Putina,“ říká doslova Lucas.

Uznávaný expert na východní Evropu prozradil MF Dnes jak hodnotí dosavadní postup Západu v ukrajinské krizi. „Západ je hrozivě, nebezpečně slabý. Musíme vyslat jasný signál, že tohle je zcela nepřípustné. A tento signál musí být drsný. Jenže místo toho dáváme najevo, že chceme mluvit. Místo toho, abychom jednali. To je ta nejnebezpečnější věc, jakou můžeme udělat. Ponižuje nás to víc, než Putin samotný. On vidí, že je Západ vystrašený. A proto neexistuje prostor pro diplomatické řešení krize," míní Lucas.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šaškec: Umělec trpí kvůli Zemanovi! padlo. A teď je ostuda. A obrovská sranda

8:46 Šaškec: Umělec trpí kvůli Zemanovi! padlo. A teď je ostuda. A obrovská sranda

V sobotu večer v Rudolfinu herci napjatě čekali na to, který film získá nejvíc ocenění a tím i sošek…