Západní politické panoptikum, perzekuovaný Zeman a pan učitel Obama. Veleba napsal od plic, jak to vidí s přehlídkou v Moskvě

08.04.2015 18:48

V atmosféře nové studené války zaniká obyčejná lidská slušnost velící uctít památku obětí nejhroznějšího válečného konfliktu všech dob. Proto západní politici vymýšlejí nejrůznější zdůvodnění, proč nejet na oficiální oslavy konce války do Moskvy. Senátor SPO Jan Veleba je tím velmi zklamán.

Západní politické panoptikum, perzekuovaný Zeman a pan učitel Obama. Veleba napsal od plic, jak to vidí s přehlídkou v Moskvě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPO Jan Veleba

Senátor Veleba připomíná, že před pěti lety, když se připomínalo 65. výročí konce druhé světové války, pochodovali Moskvou společně ruští a francouzští vojáci z tribuny pozdravovaní prezidenty Putinem, Bushem a kancléřkou Merkelovou. Zato letos se účast v Moskvě houfně odmítá a tlačí se na ty, kteří do Moskvy památku milionů mrtvých chtějí jet uctít.

„Nejvíc doslova perzekuovaným je samozřejmě prezident Miloš Zeman,“ píše předseda SPO. Zeman je podle něj statečnější než kancléřka Merkelová, která pojede do Moskvy až o den později, což Rusové označují jako „chytrý kompromis“. O to smutnější prý je, že západní státníci ani tento „kompromis“ nenásledují.

Místo toho vymýšlejí podivné náhradní způsoby uctění, jako když polský prezident Komorowski svolává západní státníky do Gdaňsku, kde ale válka neskončila, nýbrž v roce 1939 začala. „Celé toto politické panoptikum připomíná malinko chování žáků základní školy. Hlavně si nerozhněvat pana učitele,“ dodává senátor s tím, že oním učitelem jsou nepochybně USA, které s Ruskem obnovily studenou válku. Jak Veleba připomíná, prezident Obama byl první, kdo jasně řekl, že do Moskvy nepojede, a evropští státníci jej houfně následovali.

Celý komentář ZDE

Podle Veleby je to urážka nejen padlých vojáků, ale i krajanů, kteří za boj proti fašismu zaplatili životem. „Člověku je z toho smutno a nezbývá mu, než 9. května tiše zavzpomínat a v duchu našim osvoboditelům poděkovat,“ píše. On sám prý půjde na hřbitov ke hrobu sovětského partyzána, kterého osobně znal jeho otec.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…