Zásadní střet: Veřejnoprávní novinář nesmí veřejně dávat najevo politický názor, napsal šéfredaktor o Fischerovi. A ten odepsal

13.12.2018 22:11

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se na návrh ředitele programu rozhodl neprodloužit smlouvu se šéfredaktorem stanice Vltava Petrem Fischerem. Nesplnil prý zadané úkoly a stanice dál stagnuje. K celé kauze se ve svém komentáři vyjádřil i šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr. Podle jeho slov se končící šéfredaktor stanice Vltava dopustil jedné zásadní chyby, která tkví ve veřejné prezentaci jeho politických názorů. To ale Fischer odmítá a přímo pod příspěvkem serveru se v diskusi pustil do své obhajoby.

Zásadní střet: Veřejnoprávní novinář nesmí veřejně dávat najevo politický názor, napsal šéfredaktor o Fischerovi. A ten odepsal
Foto: screen: FCB
Popisek: Petr Fischer

„Fischer udělal zásadní chybu, že se svými politickými názory netají. Zaměstnanci veřejnoprávních médií nesmějí veřejně najevo dávat svůj politický názor,“ citoval úryvek Půrova sdíleného textu týkajícího se kauzy ČRo Vltava na svém Twiteru server Info.cz.

Anketa

Myslíte si, že by ředitel René Zavoral měl v Českém rozhlase provést zásadní změny?

97%
3%
hlasovalo: 5529 lidí
Toto vyjádření však neušlo Fischerově pozornosti a zanedlouho se pod tweetem objevil jeho komentář. Dožadoval se vysvětlení, kde že se objevují jeho politické názory ve vysílání. Není si prý vědom, že by někdy napsal komentář pro nějakou stranu.

Připomněl také, že když pracoval v BBC, mohl politické komentáře psát. Ani v ČT s tím prý nebyl problém a ČRo se přímé politice vyhybá. „Sleduji kulturu, analyzuji, nejsem aktivista,“ zdůraznil Fischer.

Na to mu Půr odpověděl, že samozřejmě nemá na mysli jeho politické názory ve vysílání, ale i mimo vysílání. Fischer mu proto zopakoval již zmiňované, že v BBC i ČT mohl mimo vysílání publikovat a nepíše pro někoho jednostranně.

Ani to nebylo ale pro Půra argumentem. I tak je podle něj Fischerovo prezentování politických názorů špatně a považuje to za zásadní chybu.

V uplynulých dnech Fischer uvedl, že důvody neprodloužení smlouvy vlastně přesně neví. Ve výsledku se to vše prý scvrklo na výtky ohledně nedostatečné poslechovosti, ztráty důvěry a zmíněna byla i analýza na Fischerův program od Miloše Zvěřiny z České televize, kterou doposud neviděl.

„Nemohu se ubránit pocitu, že jde o účelovou záležitost, která není ve skutečnosti postavená na reálných argumentech týkajících se mé odvedené práce, ale je to osobní msta pana ředitele i Rady Českého rozhlasu, kteří se mnou mají dlouhodobě problém,“ je přesvědčen Fischer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…