Zásah u Janouškova partnera: Policie se mu hrabala doma, on byl na telefonu

07.08.2013 9:02

K části zlata zabaveného policisty v kauze kolem exšéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové se přihlásil podnikatel Luboš Pašek, obchodní partner lobbisty Romana Janouška. Server Lidovky.cz popisuje dění v den zásahu policie. Pašek figuroval ve firmách Chambon či Kardio Port napojených na zdravotnické zakázky. Je také spojován například s dostavbou jaderné elektrárny Temelín. Nyní Pašek požaduje navrácení zlata a žaluje stát o náhradu škody.

Zásah u Janouškova partnera: Policie se mu hrabala doma, on byl na telefonu
Foto: archiv
Popisek: Zlaté cihly, ilustrace
reklama

Server Lidovky.cz si všímá toho, že Janouškův blízký přítel Luboš Pašek donedávna unikal mediální pozornosti. Policie prý u něj při červnové razii zajistila cenné papíry, miliony korun v hotovosti a kilogramy zlata. Ve čtvrtek 13. června ráno prý detektivové dorazili do historického domu nedaleko mělnického zámku. Otevřela jim manželka Luboše Paška Ilona. Podle serveru Lidovky.cz detektivové vyjmenovali důkazy, o kterých se policie domnívá, že v domě najde. Mimo jiné prý právě „listiny a dokumenty týkající se připravované dostavby elektrárny Temelín“, nebo firmy Chambon.

Podnikatel Pašek však v tu chvíli nebyl doma, protože stejně jako Roman Janoušek nebo Tomáš Hrdlička trávil dovolenou v Chorvatsku. Server Lidovky.cz píše, že o zásahu se dověděl okamžitě a jeho advokát potvrdil, že s policií spolupracoval. „Během zásahu policii poskytoval součinnost po telefonu,“ potvrdil Paškův advokát Prokop Beneš. Policie prý v sejfu v domě zabavila hotovost v řádu milionů. Kromě peněz detektivové berou cenné papíry, dokumenty, počítače, fotografie nebo účty za domácnost. Takřka souběžně policie prohledala podnikatelovu kancelář v komplexu Myšák Gallery. I tam prý zajistila hotovost a další dokumenty.

Pašek po domluvě s detektivy prý přerušil dovolenou a urychleně se vrátil do Česka, aby na policejní služebně podal vysvětlení, „Část otázek byla velmi obecného charakteru. Z čehož bylo možné učinit závěr, že tak obecně položené otázky nemohou směřovat k prověření konkrétních podezření,“popsal Paškovu návštěvu na policii Beneš. Nyní Pašek požaduje navrácení zlata a žaluje stát o náhradu škody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát chválí Pompea. Že mluvil o Rusku a Číně takto? V pořádku. USA poskytují bezpečí

10:03 Laudát chválí Pompea. Že mluvil o Rusku a Číně takto? V pořádku. USA poskytují bezpečí

František Laudát, někdejší poslanec za ODS, posléze za TOP 09 a dnes předseda Klubu angažovaných nes…