Zaskočený Okamura vystoupil po jednání s Babišem o podpoře vlády. Stalo se něco, co nečekal

21.12.2017 9:56 | Zprávy

Předseda SPD Tomio Okamura a místopředseda strany Radim Fiala předstoupili před novináře poté, co se sešli s hnutím ANO při jednání o podpoře vládě.

Zaskočený Okamura vystoupil po jednání s Babišem o podpoře vlády. Stalo se něco, co nečekal
Foto: ReproFoto: Facebook
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura.

„My jsme absolvovali velice pracovní a věcné jednání s premiérem Andrejem Babišem, s Jaroslavem Faltýnkem a s ministrem Richardem Brabcem. Probrali jsme kompletně různé klíčové programové body. Hnutí ANO bylo připraveno, mohli jsme se bavit velice konkrétně a velice věcně,“ řekl úvodem Okamura, jenž byl viditelně překvapen vstřícností a konkrétností politiků hnutí ANO. 

Prvním návrhem, který byl probrán, byla přímá volba a odvolatelnost politiků i otázka hmotné odpovědnosti politiků. „Probrali jsme také zákon o referendu. Hodiny, co jsme spolu seděli, se většina času točila kolem tohoto zákona,“ poznamenal Okamura s tím, že byl probrán také návrh na zákaz propagace islámské ideologie v Česku či návrhy k migraci. Řeč přišla také na referendum o vystoupení z Evropské unie či na prokázání původu majetku i zpětně. „Probrali jsme také návrh na zavedení osmitýdenního nepovinného základního výcviku pro mladé na obranu naší země,“ řekl rovněž lídr SPD Okamura. 

„Hovořili jsme i o našem návrhu na zavedení bezúročných půjček pro rodiny s dětmi,“ poznamenal Okamura, jenž chce tímto krokem podpořit řádné rodiny, nikoliv ty parazitující. Zde se však s ANO neshodl, stejně jako v podpoře neziskových organizací. „Dále jsme probírali náš návrh o vytváření nových pracovních míst, a nahrazení EET paušální daní,“ podotkl také Okamura, jehož hnutí dále odmítá zpřísnění podmínek pro legální držení zbraní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zveličujeme Rusko, řekl Zeman. A ukázal, koho přesně chce ve vládě

12:44 Zveličujeme Rusko, řekl Zeman. A ukázal, koho přesně chce ve vládě

Bývalý prezident Miloš Zeman vystoupil s projevem na parlamentní konferenci Evropa v bodě zlomu, kte…