Zastropovat ceny energií? Fiala si na to zaplatil analýzu

06.09.2022 16:46

Regulace cen. Právě o ní v současné době uvažuje kabinet Petra Fialy (ODS). Požádal mezinárodní poradenskou společnost Ernst & Young o analýzu k možnostem zastropování cen energií. K objednávce došlo 1. září, a to přesto, že ceny energií stoupají už drahnou dobu. Píše to server Lidovky.cz.

Zastropovat ceny energií? Fiala si na to zaplatil analýzu
Foto: Depositphotos.com
Popisek: Elektrický prodlužovací kabel - ilustrační foto

Server informaci o zadání zpracování analýzy legislativních a nelegislativních možností regulace cen energií v kontextu aktuální tržní situace a s ohledem na současný vývoj na úrovni EU zjistil z registru smluv. Analýzu poptává Úřad vlády a cena za poskytnuté služby má činit 301 895 korun včetně DPH. Hotovo má být do 10. září, analýzu vypracuje společnost Ernst & Young.

Podle mluvčího vlády Václava Smolky však koordinační skupina pro řešení národní formy zastropování cen energií kromě Ernst & Young angažuje i další přední poradenské společnosti. Skupinu svolal premiér Petr Fiala (ODS). Podle Smolky je cílem skupiny koordinovat výstupy jednotlivých resortů a státní správy a přidat know-how soukromého sektoru. Tým totiž dále obsahuje i dodavatele a výrobce energií.

Návrh národního řešení vysokých cen energií má pak skupina představit nejpozději do konce září. Měl by být použitelný ještě pro tuto topnou sezónu. Vedením skupiny je podle serveru Lidovky.cz pověřen jeden z hlavních poradců premiéra Petra Fialy, Jakub Kajzler.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

15:18 „Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

Prezidentský kandidát Ansrej Babiš představil v sobotu nové předvolební video, ve kterém vysvětluje,…