„Volal mi pan Forejt, že má manžel dostat vyznamenání a zda přijdeme. Řekla jsem, že je to pro mě velká čest. Teď jsem ale z toho, co se děje, zděšená,“ řekla sedmasedmdesátiletá Eva Holzerová serveru Echo24.cz. „Uvažovala jsem, že to odmítnu. To, co se stalo panu Bradymu, je šílená nespravedlnost. Vyznamenání ale patří manželovi, který se k tomu nemůže vyjádřit. Nejsem toho přesvědčení, že ho všichni ocenění dostávají skutečně od národa, v jeho případě ale od státu je. Myslím, že si ho zaslouží. I když on sám by to asi nikdy nepřijal, o metály nestál,“ doplnila Eva Holzerová.
12. října se ozval telefon. Paní Holzerové volal hradní protokolář Forejt a řekl prý v zásadě to samé, co údajně panu Bradymu. 18. října přišel oficiální dopis. Pan Holzer stejně jako pan Brady prošel nacistickým táborem. Terezínem. Byl totiž židovského původu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp