Zavedení registračních značek na přání se o rok odkládá

23.10.2014 16:00 | Zprávy
autor: čtk, mp

Registrační značky na přání budou zavedeny až od roku 2016 stejně jako pořizování obrazových záznamů vozidel ve stanicích technické kontroly. Roční odklad přinese novela o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, kterou dnes jednomyslně schválil Senát. Normu dostane k posouzení prezident.

Zavedení registračních značek na přání se o rok odkládá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) senátorům odklad zdůvodnil tím, že spuštění obou novinek od příštího roku by bylo spojeno s řadou problémů při jejich technickém a organizačním zabezpečení. Také podle senátora ODS Petra Bratského je třeba mimo jiné zpřesnit pravidla pro značky na přání, u nichž by si majitelé aut mohli určit kombinaci čísel a písmen.

Ministerstvo vypsalo v červenci soutěž na výrobce registračních značek

Zákon přijatý loni počítá s tím, že značky na přání nebudou moci obsahovat vulgární a hanlivé výrazy nebo například zkratku některého úřadu. Jedna taková tabulka by měla stát 5 000 korun, takže dvě značky na auto vyjdou na 10 000 korun. Ministerstvo dopravy chystá do budoucna změnu v registračních značkách tak, aby značky už byly vlastnictvím motoristů. Stát pouze určí, jak má značka vypadat, a občan si ji poté koupí u soukromého výrobce. Nyní stát ročně vynakládá až 300 milionů korun za vlastnictví hliníkového plechu na registrační značky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Spor o Turka. Miloš Zeman o Vánocích nastínil východisko

14:21 Spor o Turka. Miloš Zeman o Vánocích nastínil východisko

Ve svém svátečním projevu bývalý prezident Miloš Zeman vyzdvihl konec vlády Petra Fialy, kterou pova…