Zaveďme tvrdé sankce proti Rusku. Jde do tuhého, napsal Martin Bursík

15. 8. 2014 15:06

Předseda Liberálně ekologické strany (LES) Martin Bursík na svém blogu na Aktuálně.cz vybízí k ještě většímu zostření sankcí vůči Rusku. Podle něj Evropská unie nechápe, co se děje, a potřebuje se probudit. Bursík to napsal poté, co se objevila zpráva, že ruské armádní vozy překročily hranice s Ukrajinou.

Zaveďme tvrdé sankce proti Rusku. Jde do tuhého, napsal Martin Bursík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík
reklama

Bursík se na svém blogu nejprve pustil do čtvrtečního dílu pořadu Události, komentáře za to, že jeho moderátor neustále opakoval tezi o smířlivém postoji ruského prezidenta Vladimira Putina.

Celý článek ZDE.

Hostem v pořadu byl bývalý ministr obrany a někdejší velvyslanec v Moskvě Luboš Dobrovský. Snažil se vysvětlit, že humanitární konvoj je cynické gesto a že to byl Putin, kdo dal zbraně do rukou separatistů na východě Ukrajiny. Dobrovský také řekl, že Západ selhává a že se situace možná uklidní až po eskalaci konfliktu a zásahu ruské armády na Ukrajině.

Světová média sledují konvoj bílých kamionů. Ruská armáda mezitím podruhé překračuje hranice suverénního státu

Bursík zmiňuje, že zhruba hodinu před rozhovorem v Událostech se objevila zpráva na serveru The Guardian o 23 ozbrojených vozidlech ruské armády, které překročily hranice s Ukrajinou.

„Zatímco světová média sledují konvoj bílých kamionů s humanitární pomocí mířících k ukrajinské hranici, ruská armáda překračuje podruhé hranici suverénního státu. Nastává druhé kolo vpádu putinovského Ruska na Ukrajinu,“ obává se Bursík.

Jsme naivní, nebo se bojíme přiznat si pravdu?

Předseda strany LES se ptá, zda je potřeba, aby Rusko okupovalo Ukrajinu podruhé. Zajímá se, zda poté představitelé Evropské unie pochopí, že Rusko ve skutečnosti vyhlásilo Ukrajině válku a že tím ohrožuje bezpečnost ve světě.

„Doopravdy stále nechápeme, co se děje? Jsme tak naivní anebo se bojíme přiznat si pravdu?“ diví se Bursík.

Zaveďme tvrdé sankce. Jde do tuhého

Podle něj by bylo potřeba zostřit sankce. „Vzkažme ruské elitě, že její byznys na Západě, kam cestují, kde nakupují, studují, mají účty, skončí. Zaveďme na evropské (a tedy i domácí) úrovni tvrdé politické a ekonomické sankce, sami Rusové pochopí, že je Putin žene do izolace,“ radí Bursík a nabádá k tomu, aby se Evropa zbavila energetické závislosti na Rusku.

Bursík by také podpořil vybudování základny NATO v Polsku a zavedl by rotaci jednotek NATO v Pobaltských republikách. „Jde do tuhého. Demokracie a svoboda nejsou zadarmo. Právě teď stojí zato za obhajobu demokracie a svobody něco zaplatit, jinak obojí ztratíme,“ varuje Bursík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…