Zavést oddělené kuřárny, kde by si mohli dát lidé víno, pivo a cigáro, udeřila Černochová po stížnostech na kuřáky na ulicích

18.06.2017 10:21

Protikuřácký zákon vyhnal kuřáky do ulic. Početné skupinky kouřících postávají před restauracemi i hospodami v malých i větších městech. Na řadě míst si pak ale lidé stěžují hlavně v nočních hodinách na hluk. Proti protikuřáckému zákonu v jeho současné podobě promluvila pro server Echo24.cz například Jana Černochová z ODS.

Zavést oddělené kuřárny, kde by si mohli dát lidé víno, pivo a cigáro, udeřila Černochová po stížnostech na kuřáky na ulicích
Foto: archiv
Popisek: Jana Černochová

Jak server píše, například v Praze až o polovinu stoupl počet hlášení kvůli hluku a městští strážníci nestíhají hlučící návštěvníky barů krotit, je jich totiž málo. „Problémy řeší i majitelé domů a některé hospody dokonce hlásí konec,“ uvádí server.

Pro Echo24.cz se k tomuto problému vyjádřil i radní pro bezpečnost Libor Hadrava z hnutí ANO s tím, že se s kolegy pokusí situaci vyřešit. „To, že lidé vyjdou před restaurace, nepovažuji za dobré řešení,“ uvedl Hadrava s tím, že zákonodárci podcenili dopady.

Jak server uvádí, největší problém se zavedením zákona vznikl městské policii. Ta nejen v Praze, ale i v menších městech, jako například v Českých Budějovicích, musí vyjíždět na stížnosti obyvatel ohledně rušení klidu. V některých případech si lidé stěžují i na to, že jim jde kouř z ulic do oken bytů.

K problémům ohledně protikuřáckého zákona se pro server vyjádřila i poslankyně za ODS Jana Černochová. „Zákon je paskvil. Návrh ODS byl zřídit stavebně oddělené kuřárny bez obsluhy, aby si každý mohl dát skleničku vína, pivo a cigáro,“ sdělila Černochová, která prý plánuje předložit pozměňovací návrh zákona. 

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO  Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

20:07 VIDEO Zdeněk Svěrák vypráví, jak ho posiluje, když si přečte poctivý Respekt

Známý český herec Zdeněk Svěrák tentokrát nevyjadřoval podporu politickým kandidátům, nyní po volbác…