Závislost! Miroslav Kalousek učinil zásadní prohlášení

20.12.2018 9:07

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém twitterovém účtu vyjádřil ke slovům reportéra Reflexu Jiřího X. Doležala, jenž kriticky popsal návrh Pirátské strany k legalizaci marihuany. A nastala mela.

Závislost! Miroslav Kalousek učinil zásadní prohlášení
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

„Jiří X. Doležal má, bohužel, stoprocentní pravdu. Návrh Pirátské strany není návrhem na legalizaci neškodného množství marihuany pro vlastní potřebu. Je ve skutečnosti návrhem na legalizaci nebezpečného kšeftování s marihuanou. To nikdy nesmí projít,“ poznamenal Kalousek.

„Rád bych dementoval nesmyslné tvrzení pana Jiřího X. Doležala, kterému bohužel přizvukuje Miroslav Kalousek: náš návrh na regulaci konopí v žádném případě nelegalizuje dealování. Legalizovat má bezúplatné předání v omezeném množství,“ ohradil se následně poslanec Tomáš Vymazal.

„Návrh Pirátské strany nelegalizuje dealování? S legalizací předání druhé osobě do 30 g? To je množství s tržní cenou 7-10 tisíc Kč. Srandu si děláte z koho, Tomáši Vymazale? Z vlastních voličů pro vlastní kšefty? Já se jim snažím férově říct, že tohle je čistá lumpárna,“ oponoval Kalousek. 

„Že tohle máte zapotřebí... A za ty ‚vlastní kšefty‘ bych zvažoval omluvu, tohle je úlet,“ sdělil následně jeden z diskutujících. 

„Úlet? Úlet je ten návrh. Umožňuje beztrestně chodit před školy a rozdávat balíčky s marjánkou. Jen u sebe nesmí dealer mít víc jak 30 g. Klidně to budou dávat zadarmo, do vybudování trhu se přece investuje... Za pár let budou mít síť závisláků, kteří za dávku dají cokoliv,“ zareagoval Kalousek.

V tu chvíli přišlo vyjádření Pirátské strany. „To už si fakt děláte srandu, ne? Ten návrh se samozřejmě týká jen plnoletých... Pane poslanče, čím víc se snažíte vybrousit, tím je to horší. Nastudujte si to a pojďte to řešit na plénu. Tyhle výkřiky na twitteru jsou fakt jak od SPD,“ píše se na twitteru.

„Oni chodí do školy i plnoletí. Pokud vím, studuje dosud i řada vašich poslanců,“ sdělil Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…